| Adelinaadeeee39 a întrebat:

As vrea sa-mi incep viata sexuala si am nevoie de detalii si cand spun ca am nevoie de detalii nu ma refer la faptul ca ce am de facut in timpul actului propriu-zis. Cam ce am de facut atat inainte cat si dupa? Cum sa ma pregatesc? Am citit undeva ca nu e bine sa faci dus imediat dupa, ca ar putea intelege el ca a gresit undeva. Nu am ciclu regulat, deci nu vreau sa risc si nici sa ma bazez pe el ca nu-si va da drumul in mine, deci ne vom proteja. L-ar putea deranja cu ceva daca o facem tot timpul asa? Multumesc!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Atat inaintecat si dupa sex, trebuei sa faci baie, sa te speli foarte bine pe corp si la organele sexuale.
Orice miros poate indeparta baiatul!
cat privesc oragnele genitale, trebueisc tinute curate tot timpul, mai ales daca iti incepi viata sexuala, inainte si duap sex fiind obligatoriu spalatul!

| corbulalbrosu a răspuns:

Orice femeie al carui ciclu menstrual este neregulat este nevoita sa intretina intreaga viata numai contacte sexuale protejate printr-o anumita metoda contraceptiva. Tu esti cea care trebuie sa hotarasti intotdeauna in ce mod va urma sa fie intretinut actul sexual. Daca pe vreunul dintre partenerii tai de sex l-ar deranja vreodata hotararea luata de tine, inseamna ca respectivul trebuie sa-si revizuiasca conceptiile si eliminat dintre favorizatii sortii. big grin