| Panda20 a întrebat:

As vrea sa-mi spuna si mie cineva, daca sunt insarcinata si am stari de greata si voma, odata cu ele vine si o durere intensa in zona ovarelor?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru orice fata ar trebui sa-i fie foarte clara modalitatea prin care poate sa ramana gravida.In consecinta trebuie sa stii ca este nevoie sa fie intrunite 2 conditii in mod obligatoriu, cu precizarea ca acest lucru trebuie sa se petreaca in acelasi timp si anume : 1- In primul rand CONDITIA PRINCIPALA este aceea ca fata/femeia sa fie in PERIOADA FERTILA, sau deja sa existe un OVUL VIABIL in uterul ei care sa poata fi fecundat de un spermatozoid. 2- Sperma trebuie sa ajunga/intre obligatoriu IN VAGINUL EI, deoarece doar asa spermatozoizi existenti in sperma vor putea trece din vagin in uter. In concluzie pentru ca o femeia sa poata fi insarcinata IN PRIMUL RAND TREBUIA SA FIE IN PERIOADA FERTILA (obligatoriu) in momentul producerii sexului.Au existat aceste conditii in cazul tau/vostru? Multa sanatate.

| sofisis a răspuns:

Da, durerea de ovare este si ea un simptom specific sarcinii.

| Adam_Adela_1974 a răspuns:

Atat de greu iti e sa iti iei un test de sarcina, ce crezi ca noi suntem mama omida, ghicitori in stele sa stim ce ai facut tu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Adam_Adela_1974):

Intrebarea nu era daca este sau nu insarcinata...