| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa spun ceva pentru ca am nevoie de ajutor!
Dupa cum am mai spus eu am o problema ca baietii sa ma atinga... Era cat de cat rezonabila, adica am spus ca 2 prieteni de familie ma puteau atinge si nu era nimic, si la fel si familia.Sunt in a 8a si i-am cerut la mami sa imi ia prof de mate pentru ca vreau sa iau nota buna la examen. el e barbat, am fost de acord sa fie nu ma deranjeaza tare, nu il las sa ma atinga sau ceva, adica stam la un birou, mai ne atingem, dar incerc sa nu fac nimic.Nu ma simt foarte stresata sau ceva? Ma simt OK.
Am crezut ca dca cu profu e ok asa o sa fie si cu colegii, dar nu e asa.
Colegii mei sunt foarte...nu stiu cum sa spun, parca nu au minte si profita pentru orice, incearca sa te atinga etc, oricat de putin. Ei nu stiu ca eu am prb asta si poate creed ca nu e nimic, dar p mine ma straseaza.Acuma a trecut un coleg cu care ma intelegeam destul de bine pe langa mine si e loc strampt si m-a atins din greseala.In ultimul timp are multi pitici si inceraca mai multe lucruri cu mine.Tot trece pe langa mine, si ma a atinge. I-am spus sa meraga pe dincolo si mi-a spus ca nu are cheef. Atingandu-ma m-a facut sa ma agit mai tare decat sunt.
Tin sa mentionez ca de mai demult am asta, cu colegii se intampla cel mai des, simt ca in ei nu am incredere de loc.
m-am saturat sa nu pot fi in preajama baietilor
dar ce e ciudat e ca nu am cu toti oamenii de pe strada(in mare.)
Va rog spuneti-mi ce sa fac ca sa imi treca, stiu ca mi-ati spus ca e mai bine asa decat sa am prea mare incredere dar nu ma simt deloc bine sa fac urat de fiecare adat cand cineva ma atinge si sa mai si par ca nu am nimic.Cam nimeni nu stie prb asta a mea.
In plus chiar mi-ar placea sa am un prieten...candva.Mi-ar placea, mai incolo nu acum dar. cum o sa reactioneze daca de fiecare data eu nu il las sa ma atinga.
Help me.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu lasi profu sa te atinga dar te mai atinge, fata nu esti normala la cap, si proful tau e mult mai prost.

| dyabollick a răspuns:

Vino pe www.ro-chat.net si vei scapa de acest stress.te pup

| ionela22 a răspuns:

Ar trebui sa fii increzatoare in tine si cand te uiti in oglinda sa spui sunt o fata frumoasa, increzatoare si daca vreau sa-mi fac amici trebuie sa ii las sa se apropie de mine, dar totul are o limita trebuie sa te faci respectata si atingerile astea sa aiba o limita. Daca sunt niste atingeri de genu vai nu team mai vazut de mult si te imbratiseaza atunci le poti accepta pentru ca nimeni nu-ti vrea raul.Incarca sa vezi oamenii din jur ca niste prieteni, sa comunici mai mult si va fi bine.

| Alexander21 a răspuns:

Ai o fobie, e ceva care poate trece prin putina consiliere psihologica.Contacteaza consilierul care il aveti la scoala.Nu cred ca e nevoie de specialitate.Ti-ar prinde bine cineva care sa te inteleaga si sa te sprijine.Si baietii in general asa sunt in gimnaziu, se joaca.Mai lovesc fetele peste fund, le mai pipaie.Circula hormonii in ei saracii...Se maturizeaza ei cu timpul.Deci discuta si cu mama ta problema asta, si neaparat un psiholog.Te sfatuiesc sa mergi la un liceu unde sunt mai mult fete.

| obsesion a răspuns:

Ceea ce ti se intampla tie nu e absolut nimic anormal.este doar o forma de sensibilitate! baieti ti-o provoaca deoarece majoritatea au energie negativa ce se transmite prin contact fizic!(stiintific vorbind)se vede ca u esti foarte sensibila si de aia te deranjaza asa tare dar stai relax ca mi se intampla si mie dar nu numai cu baieti, si mie mi se intampla numai seara sau in locurile intunecoase.incat despre iubit cu timpul cand vei stii sau vei putea controla chestia asta il vei gasi!happy :#

| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Ai vreo problema fato?raised eyebrows
Nu am inteles aproape nimic straight face
Ba te simti okey ba nu te simti straight face
Mai du-te la un psiholog sau psihiatru acu fara vrajeala nu ca vreau sa rad de tie dar e naspha rau sa nu suporti sa te atinga nimeni thinking nu stiu ce problema ai dar vorbeste cu parintii taiwinking!
Papa