| IrenneDrt a întrebat:

as vrea sa stiu cateva pareri.de la ce varsta ar trebui sa incep viata sexuala?

Răspuns Câştigător
| cosmina16 a răspuns:

Depinde de ce simti tu
daca ai agsit persoana potrivita
pentru a sti ca el e alesul trebuie sa stai cel putine jumate de an cu el
consider ca in ziua de azi media ar fi cam 15 ani
depinde de ce iti doresti tu cu adevarat

6 răspunsuri:
| lovenotsex a răspuns:

Inceputul vietii sexuale nu ar trebui sa aiba o varsta anume, pentru ca depinde de la persoana la persoana si de la iubire la iubie.Fiecare simte la un moment dat, ocazia pentru acest lucru, aceasta ocazie speciala, care trebuie tratata si sa te gandesti bine inainte, sa-ti cunosti partenerul/a foarte bine, pentru ca prima data poate avea si consecinte negative pentru viitorul tau daca nu alegi pers iubita potrivita.Desigur vorbesc doar despre cei care iubesc nu pentru cei care cauta doar s-o faca si atat. P. s: sunt baiat si n-am inebunit.

| nely19 a răspuns:

Asta depinde de tine draguta mea...cand te simti tu pregatita:*

| anduta160 a răspuns:

Nu cred ca putem noi sa iti spunem la ce varsta ar trebui sa iti incepi viata sexuala, oricum nu stiu daca ne vei asculta dar gandeste te bine pentru ca ai inca o varsta destul de frageda si daca o vei face acum pun pariu ca peste juma de an vei regreta. cel mai bine pentru tine ar trebui sa astepti macar sa faci 16 ani macarwinking:*

| mihaela_7412 a răspuns:

Pai stii asta nu are varsta cand e sa vn e sa vina.nu are o varsta.cand o sa ai un iubit si o sa iubesti o sa simti nevoia s ate daruiesti dar te sfatuiesk sa nu te grabesti sa faci asta pentru ca o sa te saturi cand o sa fii maritata ai timp de toata

| Swabia a răspuns:

Woww...is constienta ca is prostuta la unele faze, dar cand vad ceea ce scrii tu pur si simplu mi se anuleaza prostia. Zic asta pentru ca intr-o intrebare anterioara am vazut ca ai 13 ani!
Ziceai ca tanarul cu care vrei sa-ti incepe viata sexuala are 19 ani.nu? Informeaza-l te rog ca actul sexual cu un minor conform Codul-ui Penal la Capitolul VII se include in crime si delicte contra libertatii sexuale, daca tu esti mica sa intelegi, zi lui sa-ti explice.winking

| Andreea_7493 a răspuns:

In nici un caz de la 13 ani ai tai.Eu cred ca 17 ar fi ok. Dar daca topaie asa rau hormonii-n tine nu cred ca mai astepti tu 4 ani