| anonima1002 a întrebat:

La ce varsta ar trebui sa imi incep viata sexuala?

Răspuns Câştigător
| geanny14 a răspuns:

Cand simti nevoia!

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Dupa casatorie.
Fiindcă plata păcatului este moartea,
Romani 6:23

http://www.gotquestions.org/sex-before-marriage.html

| BiuL a răspuns:

Pe la 18 ani, sa fii dezvoltata suficient din punct de vedere fizic dar mai ales emotional si intelectual. si in plus dupa 18 nu poate avea nici baiatul probleme legale :p

| chazz a răspuns:

Ai sa gasesti numai distrusi postand aici!
presupun ca esti mica si nu am sa iti dau un raspuns "mistocaresc". Viata sexuala se incepe cu fiinta iubita dupa o relatie de lunga durata, deoarece sexul implica sentimente de dragoste nu este un simplu act.De aceea ar trebui sa gasesti baiatul potrivit si observi ce si cum.

| Forev3rAlone a răspuns:

Pe la 18 ani, insa tu ar trebui sa o incepi atunci cand crezi tu ca esti pregatita.Nu te lasa intimidata de iubit sua de prieteni, tu fa doar ceea ce crezi.insa minimul ar fi cam de 18 ani, pentru ca ar trebui sa fii si dezolvata si in caz ca...sa zicem...ramai insarcinata s aia o varsta buna in care sa poti naste fara probleme.Totusi, ai grija ce alegi! happy

| cosminjuve a răspuns:

68 de ani laughing)

| fonfulika a răspuns:

14-15-16-17 anilaughing (totusi nu chiar 14-15, nu ti-as recomanda neaparatlaughing )