| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa stiu daca la varsta mea[16 ani]as putea sa-mi incep viata sexuala cu prietenul meu cu cares unt de jumate de an si pe care il iubesc.

PS: Ce zicetithinking Merita?

13 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Da spui că-l iubeşti, nu ştiu ce te opreşte.
Merită cu siguranţă şi nu ai de ce să regreţi!
La 16 ani e în regulă!
Spor dar protejează-te!

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Tu sti cel mai bine daca merita!

Daca te simti pregatita poti face acest pas si fara acordul nostru!
Dar nu cred ca estiwinking

| Anca a răspuns:

Tu stii mai bine, daca merita happy

16 ani nu sunt 13. E cat de cat ok.
Daca nu mai poti astepta, faºti damblaua.
Si sa nu regreti, orice s-ar intampla dupa!

E doar un himen happy
Prima data, se va numi cu oricare alt barbat, dupa happy

| irina20 a răspuns:

Totul depinde de tine, daca va iubiti, de ce nu? Dar jumatate de an nu e chiar o perioada lunga.Ar fi indicat sa mai astepti 6-12 luni. Dar tu stii cel mai bine.

| Octavutzu a răspuns:

Succes. Dar sa aveti foarte mare grija. Indicat e sa va protejati, asa e cel mai bine pentru tine sa poti preveni anumite probleme.

| 2696 a răspuns:

Nu e nimic rauwinking... dar sa te protejezi orice ar fi

| claudiea79 a răspuns:

Poti sa mai astepti pina la 18 ani? daca nu atuci poti sa o faci acum dar sa va luati prezervative sa nu ramii insarcinata; ar fi frumos sa ramii cu el dupa aceea

| kytty a răspuns:

Buna

daca te simti pregatita, e ok. dar ai grija...nu cumva sa vii peste 2 saptamana sa ne spui ca te-a parasit, ca au mai fost cazuri...
daca ti-a demonstrat ca te iubeste si ca nu sta cu tine doar pentru asta, e ok.

Răspuns utilizator avertizat
| adryanna_7314 a răspuns:

Si eu tot km l varsta asta mi-am inceput viata sexuala! dar stateam d 8 luni cu el! au trecut ink 10 luni si ink sunt cu el

| ralucagld a răspuns:

Poti sa-ti incepi viata sexuala oricand decizi tu nu trebuie sa ne ceri noua parerea. daca tu consideri ca el merita si ca va potriviti nu va impiedica nimic.doar aveti grija cu protectia.nu stiu cata experienta are el dar nu cred ca vrei sa fii mamica la 16 anitongue

| cristina d a răspuns:

Da eu zic ca da, daca ti-o doresti dar crede-ma e foarte important sa te documentezi in privinta metodelor contaceptive. Nu de alta dar sa nu vii dupa aia, disperata, cu intrebari pe TPU in legatura cu o sarcina sau ceva boala... putina educatie sexuala nu strica inaintehappy bafta

| Viodevio_Viorel_1910 a răspuns:

Vrei sa-ti spun sincer ok nu merita ca dupa ce tea f se plitiseste de tine asa mai bine al ti an suspans si este mai palipitanta relatiea asa cred eu