| SlowLikeSnow a întrebat:

Buna as vrea sa stiu riscurile daca ne apucam de fumat dar si ce se poate intampla dupa si apropo care sunt cele mai "usoare" mersi:* si scuzati categoria dar as vrea sa aflu:*

3 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Kent 1, Vogue, Virginia Slims, Dunhill pe gri sau albastru deschis, Lucky Strike albastru, cam astea-s alea slabe. Vrei sa fumezi pentru ca vrei, esti curioasa sau ca sa stai si tu in spatele scolii la 'una mica'?

| Beibii a răspuns:

Tigarile contin nenumarate otravuri inclusive nicotina, dioxid de carbon, smoala si hydrogen cianid hidrogenat. sunt 4000 de alte chimicale de toxicitate variabila, inclusive 43 de substante carcinogene.
te disrugi singura pas cu pas daca incepi sa fumezi.
doar una iti poate fi fatala
fatala in sensul ca nu te mai poti lasa decat daca esti pregatita emotional si mental foarte bine.
e viata ta, nu ti-o distruge. dependenta poate duce la moarte.
si depinde de organismul fiecarei persoane, de obicei de la tigari, slabesti enorm, apar cearcane si vasele cu sange se inmultesc la partea oculara.
riscul sa mori e foarte probabil.
funda?

Răspuns utilizator avertizat