| FunnyCreations a întrebat:

as vrea sa v-a cer cateva sfaturi din partea voastra...
Ma numesc Paul, in clasel 1 - 4 m-a certam cu toti si din toti colegi aveam o amica pe nume "Cosmina" care m-a intelegeam foarte bine cu ea, in copilarie i-am spus ca o iubesc dar oricum aveam 8-9 anibatting eyelashes.
M-am mutat la alta scoala si timp de 5 ani nu am mai dat ochii cu ea.
Cand am inceput liceul a 3, 4-a zi nu mai stiu exact mergeam la magazin (Imi era foame si am plecat sa imi cumpar ceva) si imi sare o persoan in brate si era ea "Cosmina" si mi-a spus ca ce dor i-a fost de mine ca nu ma mai vazut etc.
De cateva zile 1 saptamana aproximativ, vorbesc cu ea in fiecare zi cam 1.3 ore pe seara, pe internet si suntem amici foarte buni... ne mai vedem pe la scoala si etc.
Intrebarea mea este ca eu as vrea sa fiu mai mult decat amici happy dar de fiecare data cand o chem la un suc / prajitura / pizza imi raspunde ca "Nu stiu" pentru. ca ea are un program foarte incarcat in timpul saptamani e libera doar 2 ore pe zi... si eu cred ca o plac ff mult, dar ea tine la mine (CRED) pentru ca o intereseaza ce fac, vb frumos cu mine, rade si imi zambeste mereu, ma saluta indiferent cu cine sunt si ma pupa pe obraz. eu as vrea sa fiu cu ea dar nu prind momentul si zilele astrea a plouat nici nu am putut iesi cu ea cum sa ii spun ca o plac si ca o iubesc si ca s vrea sa fim mai mult decat amici. mie putinf rica de refuz.
Si nu prea stiu sa fac acest pas. pentru ca ea nu are pe nimeni am vb cu ea. cel mai mult a stat cu un baiat 2 saptamani si de fiecare data ea s-a despartit de Persoana si mie si teama ca daca as ajunge unde doresc sa nu sufar din cauza ei si oricum 2 ore pe zi. e putin partea buna e ca macar ne mai vdm in pauze multumesc si astept raspunsuri si parerei.

Răspuns Câştigător
| deea40 a răspuns:

Pai eu zic ca ar terbui sa ii povestesti si ei asa cumne povestesti noua. sa ii spui ca o palci. nu se poate intampla nimic rau. iatzi inima in dintzi si spune-i

1 răspuns:
| StefyDenis a răspuns:

Cunoaste-o mai intai si incearca deocamdata sa pastrezi relatia de prietenie... Sper ca am fost de folos.