| tocxsickid989toxic a întrebat:

Imi place de un baiat care e cu un an mai mare decat mine. (eu a7a, el a8a) Invatam la scoli diferite.(eu invat la liceu, el la scoala generala) L-am cunoscut prin intermediul fratelui sau mai mare care este a10a si invata in liceu cu mine. Mereu intra in vorba cu mine pe facebook si imi trimite multe emoticoane. Mi-a cerut numarul de telefon, dar din pacate pe atunci aveam telefonul stricat si nu stiam daca imi voi schimba sau nu numarul, asa ca nu i l-am mai dat. Inainte cand ieseam pe afara ma intalneam mereu cu el si ma saluta, ma lua in brate, dar niciodata nu am vorbit dinainte sa ies cu el. Pentru ca e plecat la bunici de vreo 3 saptamani nu m-am mai vazut cu el. Acum cateva zile m-a intrebat pe facebook daca il plac. I-am zis ca nu pot sa il plac din moment ce nu il stiu foarte bine si mi-a zis ca atunci cand se intoarce in oras vrea sa iesim mai mult si sa ne cunoastem mai bine. L-am intrebat de ce a avut aceasta "banuire" cum ca il plac si mi-a zis ca fratele lui i-a zis straight face laughing

Voi ce credeti, ma place catusi de putin? :d

4 răspunsuri:
| NoNameexd a răspuns:

Normal că te place,și-a făcut curaj și te-a întrebat,dar probabil i-a fost "frică„ să-ți spună că te place pentru că poate credea că sentimentul nu este reciproc. Dacă băiatu îți place, te face să te simți bine, vorbește deschis cu el și totul o să fie ok. Dacă nu îți place, nu-l lăsa cu speranța să rabde că o să fie mai rău pentru el, puteți rămâne prieteni buni. Sper că te-am ajutat.Baftă!

| HinataYuno a răspuns:

Te place 100%, vrea sa va cunoasteti mai bine si doar faptele pe care le face.Sa va iubiti!(o spun inainte)

| BlackFlowerzBoy a răspuns:

Te place foarte mult daca vrea sa va cunoasteti mai bine...El vroia sa afle daca il placi pentru a innainta o relatie. Daca tu il placi incearca sa iesi cat mai mult cu el.winking

| JusstTymo a răspuns:

Da te place baietii nu sunt pretentiosi atunci cand un "cadou" vine singur la ei iti zic sigur :*