| JustCryss a întrebat:

as vrea sa va cer o parere...Am 14 ani si prietenul meu are tot 14 ani, sunt cu el de o luna, el crede ca e deja mult timp de cand suntem impreuna. El este mai tupeist din fire, si m-a intrebat daca as vrea sa facem un pas inainte cu relatia noastra, adica sa facem s*x. Ce ar trebui sa fac?

5 răspunsuri:
| JustMe47 a răspuns:

HUoo comunistii, daca fata vrea... Daca tu vrei sa faci sex si te simti pregatita fa-o, daca nu refuza-l frumos... Nu ezita!

| NPA a răspuns:

Sincer,o luna este extrem de putin, asteapta cel putin jumatate de an-un an inainte de a face pasul asta. Este un pas extrem de important in viata unei femei, nu trebuie facut in pripa...Mai asteapta, esti prea mica, vezi-ti de scoala si lasa sexul la o parte. Mult noroc si sper ca ti-am fost de ajutor, pentru orice intrebari da un mesaj privat!happy

| neutrino a răspuns:

Daca credeai ca el ti-e iubit pentru alte calitati pe care la ai, te-ai inselat. El vrea sex. Se pare ca si tu ai aceleasi motive. In aceste conditii... nu prea am ce spune.

| Didiiiii a răspuns:

NU O FACE! la varsta te nu e sanatoswinking

| kira2 a răspuns:

Poi tinand cont ca sunteti doar de 1 luna si ca ai 14 ani...cel mai bine ar fi sa-l refuzi. Esti inca frageda sa iti incepi viata sexuala. Uterul tau inca nu a apucat sa se dezvolte + ca pentru a face pasul asta enorm implica multe responsabilitati de care nu au habar niste copii de 14 ani. Esti inca copila...de ce vrei sa iti strici cea mai frumoasa perioada? Ai timp de asa. ^^