| JusstMe20 a întrebat:

am 14 ani si sunt cu un baiat de o luna. Acestuia i se pare ca suntem de destul timp impreuna pentru a inainta cu o treapta in relatia noastra, adica sa facem sex. El a facut asta o data inainte de a fi cu mine (apropo si el are 14 ani aproape 15), eu nu am mai facut niciodata, nu cred ca sunt pregatita pentru asta. Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| pinky159 a răspuns:

Buuuunabig hug
Ai numai 14 anistraight face, spune-i sa mai astepte putin mai mult pentru ca nu esti pregatita sa faci acest pas, deoare ce ai numai 14 anipuppy dog eyes, stiu poate va iubiti foarte mult dar intro relatie nu este vorba numai de sex astea sunt baieti in ziua de azistraight face unii vor numai sex sex sexstraight face:o, Si numai de o luna:o, nu sunteti chiar de mult timp impreuna, macar sa fiti si voi impreuna de un an, un an jumate si tu sa fii un pic mai mare adica 16-17 anipuppy dog eyes poate atuncea o sa fii mai pregatita! Nu fa pasul asta ca este un pas foarte important in viata! Si gandeste-te sa nu iti para rau mai tarziu ca ti-ai pierdut virginitatea numai la 14 anistraight face si poate si cu persoana gresita:*stai de vorba cu el, sper sa te inteleaga:*
Bafta multaapuppy dog eyes
fundita?happypuppy dog eyes

19 răspunsuri:
| ynna93 a răspuns:

Pai e simplu, nu esti pregatita nu o face. Nu trebuie sa faci ceva doar daca iti zice cineva, cand vei fi tu pregatita vei sti.happy

| DeeaMarry a răspuns:

laughing. Sunteti de o luna impreuna si deja vrea sa treceti la relatii sexuale?
Lasa-l sa viseze!
Nu e absolut deloc normal sa iti ceara asta dupa doar o luna, mai ales cand fata are doar 14 ani!
Baiatul asta vrea doar sa se culce cu tine.
Ar trebui sa te desparti de el.

| JusstMe20 explică (pentru DeeaMarry):

Mda...multi mi-ar zice sa ma despart de el pentru ca imi cere asta, chiar si eu vreau sa ma despart de el pentru ca mi-a zis intr-un mod destul de urat, mi-a zis ca s-a plictisit sa facem ce facem de obicei si ca vrea sa trecem la altceva straight face.

| DeeaMarry a răspuns (pentru JusstMe20):

Un baiat indragostit nu ar vorbi niciodata asa, de asta poti sa fii sigura!
Cu cat amani momentul despartirii, cu atat va fi mai rau pentru tine.
Nu mai sta pa ganduri!

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Parasestel. Pe baiatul asta il intereseaza NUMAI sexul. Daca ii cazi in plasa o sa regreti enorm.

| Oana92 a răspuns:

Simplu, sa refuzi! Sunteti prea mici, iar relatia voastra nu e suficient de solida pentru asta. Daca el conditioneaza printr-un act sexual relatia voastra inseamna ca nu te respecta si vrea doar sex.

| anonimca54 a răspuns:

Buna.Eu cu prietenul meu sunt impreuna de aproape 11 luni iar dragoste pentru prima data am facut cind aveam 9 luni si oricum credeam ca este prea devreme pentru asta, mentionez ca eu aveam atunci 15 ani iar el 16. iar tu ai 14, nu stiu cum crezi tu dar eu am impresia ca el doar asta vrea de la tine, deoarece aveati o luna si el deja era comvins ca sunteti de destul timp impreunaNu te supara dar cred ac el vrea doar s afaca sex cu tine..Nu te-as sfatui sa o faci daca nu esti pregatita pentru ca poate sa iti para rau! happy

| SomePrettehGurl a răspuns:

Ar trebuii sa ii spui ca nu esti pregatita. Si o luna de relatie e INSUFICIENT + ca eu cred ca esti inca prea mica sa treci la pasul asta. Daca te iubeste, te va intelege. Daca nu, inseamna ca vrea doar sex.

| daniela4853 a răspuns:

Asti copil nu o face.o sa regreti mai tarziu.si in plus la varsta asta esti copil inca...ma rog iti zic eu :doar daca te iubeste cu adevarat o sa te inteleaga.dar la cum sunt baietii din ziua de azi... oricum iti zic sa iti pastrezi virginitatea pana la 17-18 ani

| Dэnysh a răspuns:

Oooooo Doamne nu vreau sa vb vulgar dar mai bine gindeshtete la scoala si zii acestui "tip" sai para mai departe ca ar trebui so faceti iar tu cautzi de scoala crede-ma o sa-ti para rau enorm mai ales ca sintetzi abia deo luna impreuna. gindeshtete la o eventuala sarcina sau un BTS (boala transmisibila sexual) mai bine dai un shut in fund si cautzi de treaba nu te uita la capul unui om pierdut deja crede-ma nu-i sexul cel mai frumos si bun in viata ashetapta pina pe la vreo 17 18 19 atunci cind vei avea linga tine o persoana pe care o vei iubi cu adevarat si te vei darui lui cu mindrie, spun cu mindrie pentru ca ii vei putea privi in oki mindra ca el e primul si nu tziai batut joc de tine de pe la 14 15 ani P.S. dai un shut pretenului acesta al tau care ceva ii "pare" si ashtepta un barbat adevarat si o virsta mai mare SPER CA TZIAM FOST DE FOLOS

| JusstMe20 explică (pentru Dэnysh):

Multumesc pentru sfaturi. Eu evident ca nu vreau sa accept ceea ce mi-a propus, dar tin mult la el si din cauza asta e posibil sa il pierd, ideea e ca i-am spus ca daca in continuare imi cere asta, sa isi gaseasca alta fata care e de acord sa faca asta.

| OnlyWeTwo a răspuns:

Sa mai astepti un pic ca relatia sa fie chiar serioasa nu asa de 1-2 luni daca baiatului nu-i convine atunci ia si scapa de el

| GeoElla a răspuns:

Sa nu faci ce zice el daca nu vrei, la varsta de 14 ani pe care o are nu cred ca poate sa puna pret pe o fata si nici nu cred ca poate exista ceva serios intre voi daca el iti cere asta asa pe fata.el vrea sa fiti impreuna doar pentru asta, spune-i ca nu vrei si daca nu mai vrea sa fiti impreuna din cauza asta e clara situatia.si probabil la primirea raspunsului negativ din partea ta o sa zica ceva de genul: " nu ma iubesti, nu iti place de mine", oricum dupa o luna e prea devreme, daca erati 2 oameni maturi mai ziceam, dar el se grabeste pentru ca nu il intereseaza la tine decat asta, ca si restul baietilor de varsta lui. daca e deoseama cu tine nu inseamna ca e matur, din contra, fetele se maturizeaza mai repede decat baietii si ar trebui sa ai grija ca unii sunt foarte prefacuti in fata ta, incat nu-ti dai seama si te fac sa crezi ca te iubesc, dar ei isi urmaresc doar interesul de a ajunge la tine. baietii adolescenti dupa ce o fac cu tine incep sa se laude la prieteni ca asa se cred mari viteji. niciodata nu poti avea incredere deplina intr-o persoana

| ionutz246 a răspuns:

Daca nu vrei sa-l superi refuzandui urat zii sati arate penisul si indiferent ce marime are tu zii ca nu te poate rezolva rolling on the floor

| Kamy11 a răspuns:

Sincer nu o face!
O sa regreti ai numai 14 ani nu o sa ramai cu baiatu asta, o sa vina alti si alti care sa iti ceara asta intelegi tu laughing. Sfatu meu e sa stai linistita si sa te gandesti de 2 ori inainte poate chiar mai mult.

| JackAlMic a răspuns:

Daca il iubesti eu zic sa o faci, dar daca ii numa atractie fizica mai bine nu

| trandafir_6116 a răspuns:

Virginitatea e lucrul cel mai pretios si pur in toata fiinta ta.(cel putin eu asa consider)nu irosi asta cu oricine..si mai ales la varsta asta.baietii intodeauna o sa aprecieze mai degraba o fata virgina la 17-18 ani decat una care nu mai e.da dovada de maturitate si nu fa pasul asta pana nu esti intr-adevar pregatita.

| MissStyles a răspuns:

Bai nu... nu e bine.Nu o face.Am o prietena care e de 1 an cu unu.Are 17 ani, si dupa primele 4 luni au facut.o vrei sa stii ce e cu ea acum.CU BURTA LA GURITAAAlaughing.Nu e amuzant.Dar nu o face mai ales ca nu te simpti pregatitawinking

| DarkSuperHack a răspuns:

Mda... daca a mai facut sex inseamna ca e cu tine numai pentru sex...