| SweetGirl_7337 a întrebat:

Bunahappy As vrea sa va cer parerea in legatura cu ceva...Sunt foarte buna prietena cu un baiat si vara, seara de obicei, vorbeam pe mess ore intregi : povesteam ce ni s-a intamplat ziua respectiva, radeam, chestii de genul asta, uneori ne intalneam si in oras si stateam impreuna cu alti prieteni, ii imprumutam lucruri, si asta nu se intampla numai vara... Dar intr-un timp nu se mai baga in seama pe mess { cum facea de obicei }, nu stiu, dar ne-am distantat, dar nu s-a suparat pe mine pentru ca inca ma mai saluta pe strada si uneori cand sunt cu prietenii mai stam in oras, dar nu asa mult cum obisnuiam sa stam. Ce as putea face pentru a mai putea fii prieteni asa buni cum eram odata sau poate din ce cauza nu mai suntem atat de apropiati? Apropo il simpatizez dar stie asta de mult si nu ne-a afecat deoarece nu il iubesc sau vreau sa fim impreunahee hee

Răspuns Câştigător
| Pawy a răspuns:

Stiu situatia in care te aflii...Baga-te in seama pe mess, de obicei el cum anume se baga in seama? Poti sa spui si tu...ca si cum e trecut de 10 noaptea si tu poti sa-l intrebi :"Nu ti-e somn?hee hee"sau ceva in genu. SSunt si eu intr-o situatie din asta si mie asta mi se intampla ( Ma intreaba el dupa aia il intreb si eu)

6 răspunsuri:
| Castiel a răspuns:

Lol nu crezi ca poate el simte ceva pentru tine dar stie c atu nu pentru el si este mai morcovit? Si baga-l si tu in seama ce mereu el? Poate s-a saturat decat el el el nu stiu ca nu ai dat destule detalii pnm cu atat mai multe detalii cu atat mai bine.

| Candice a răspuns:

Vorbeste deschis cu el. Daca chiar iti este prieten adevarat el te va intelege si o sa redeveniti ce ati fost candva. Fii sincera si nu te teme sa ii spui ce ai pe suflet.

| YukyTsukiyomi a răspuns:

Buna exact asa dar exact asa am patit si eu si sincer eu nu l-am putut readuce inapoi eu cred pentru vara erai doar u cu el si alti prieteni de-ai vostri si cand a inceput scoala a dat de baietilaughing cu care era prieten si statea cu ei probabil si mai trebuia si sa invete.eu cred ca de asta alta explicatie numai poate fi funda? ȘXȘX

| me_9384 a răspuns:

De ce nu incerci sa ai o discutie cu el depre asta? spune-i tot ce te deranjeaza daca erati asa buni prieteni.te-ai gandit ca poate nici tu nu il prea bagai in seama decat daca facea el asta si s-a sup? sau poate chiar are o prietena si e asa de ocupat cu ea inkat nu mai ofera atentie nimanui.tziaj da un raspuns mai complex si mult mai fondat daca as cunoaste situatia voastra mai bine.big grin

| adDe_9101 a răspuns:

Pai vorbeste cu el si intreaba-l dc nu mai vb ca altadata. poate a gasit pe cineva si te'a''inlocuit'', nu strica niciodata sa vb cu el sa afli adevarul...

| KIdda_6499 a răspuns:

Pai asta se intampla vara. Vara cand nu stiu e mai bine e cald nu ai griji legate de scoala si altele. Acum ca e in timpul scolii poate este si el mai stresat ceva. Incearca sa deschizi subiectul cu el si sa vorbitit despre asta daca are vreo legatura cu tine.