| anonim_4396 a întrebat:

Anul trecut am inceput sa vorbesc cu fata de care imi place, cu care acum sunt intr-o relatie. Pe atunci stateam si vorbeam pana noaptea si nu cred ca acest lucru o deranja. Nu am adus vorba de o relatie pana acum o luna si ceva. Am intrebat-o si a acceptat. Ne-am intalnit de vreo 2 ori pe saptamana, dar nu am prea vorbit pe mess pentru ca vroiam sa nu raman fara idei de discutie cand ne intalneam. Ea nu mi-a spus ca ma place sau altceva, doar ca ar vrea sa iesim impreuna. Problema este ca ea mi-a spus doar de doua ori sa iesim, in rest doar eu ii propuneam acest lucru - la fel si discutiile pe mess, tot eu le incep mereu. Daca nu le-as incepe eu nu stiu daca ea ar face asta, n-am incercat. Cand iesim impreuna nu se uita niciodata in ochii mei, dar vorbim, o fac sa rada. Nu prea reusesc sa trec de bariera atingerii, ca sa zic asa. Adica as vrea sa o ating, s-o imbratisez, s-o tin de mana dar parca imi este frica laughing. (Sunt timid, stiu) Daca nu mi-a spus ca ma place dar totusi vrea sa iesim si evita contactul vizual, iar conversatiile pe mess le incep tot eu, ce as putea crede? Si ea este timida, cu alte persoane cunoscute vorbeste, dar cand sta cu mine nu prea, doar daca gasesc eu un subiect despre care sa discutam. Chiar ea a propus sa iesim mai des, eu prin des ce sa inteleg? Nu vreau sa o bat la cap cu iesirile in oras. De obicei stam intr-un loc linistit si mai vorbim, dar exista acele momente de liniste deplina. Ce sa fac? Sa o intreb daca ii place sa iesim impreuna si daca ma place?
Rapunsul cel mai complex si care ma poate ajuta sa fac ce e bine are funda big grin!

Răspuns Câştigător
| Barbiiiiie a răspuns:

Probabil nu te baga in seama deoarece e fata si asteapta ea sa fie bagata in seama nu ci invers.Problema cu uitatul unu la altul in ochi asta nu e cine stie ce, din cate ne povestesti ca e timida, poate din aceasta cauza nu te priveste. Propunerile cu iesitul... eu cred ca te place odata ce iti spune de mai multe ori sa iesiti, numai fii asa timid, inearca sa ii spui ceea ce simti despre ea(fetelor le plac cuvintele dulci). Daca ti-e rusine in fata sa ii zici puteti vorbii pe mass, spune-i tot ce simti, si intreab-o ce simnte si ea pentru tine.
Ceao/Succes:*.

2 răspunsuri:
| Nordic a răspuns:

Fă tu primul pas! Riscant, nu? Ştiu. Dar e posibil să obţii ce vrei. Evident e posibil să obţii şi o lovitoră sentimentală. Dar încearcă să te aştepţi la asta. Dacă e să vină lovitura atunci primeşte-o dar rezistă-i. Cel puţin afli o treabă. E dureros ce e drept dacă te refuză. Dar e şi mai dureros când nu şti ce ai de făcut şi stai ca pe jar. Dar totuşi ţine minte că e posibil să aştepte să faci tu primul pas, deci e posibil să te accepte.

| MariaChrii a răspuns:

Pai te-ai gandit caasteapta sa faci primul pas? adica ia-ti inima in dinti si depaseste bariera atingerii apoi complimenteaz-o ochii chipul,nu stiu inteligenta felul de a se purta,glumele orice poate ar fi bine sa ii dai si niste flori sau ciocolata(clasic)sau sa mergeti undeva cu mai multa lume plaja,strand,parc de dsitractii sau puteti merge intr-un loc mai intim(ca tot sp ca e intima cu tine poate se teme sa nu o respingi, sa nu se grabeasca sa nu crezi tu ca merge relatia prea repede)ca un cinema unde sa vede-ti un film/desen animat iti recomand doamna si vagabondul(desen)sau harold and kumar(film desi nu cred ca o sa il gasesti) sau tot la desen poti vedea si ratatouille,ii poti compune o poezie sau roaga pe cineva sa iti faca o poezie sau poti cauta pe net o poezie mai putin cunoscuta sau cunoscuta pe care sa i-o dedici(Pe langa plopii fara sot... de Mihai Eminesc sau Sara pe deal[mai bine a doua varianta ]fiindca prima se termina trist)ai putea sa o duci la o cofetarie sau la un stand up comedy sa rada

ai putea sa ii dedici diferite melodii romantice(bullet-abravia, vama veche-epilog, chriss just us-o poza cu noi, fluturi, C.I.A-unde e ea) apoi daca ai depasit bariera atingerii o poti imbratisa, alinta cu niste cuv la ureche,