| Lost0in0your0memories a întrebat:

As vrea sa va intreb ce ati face daca ar trebui sa alegeti intre un fost si actualul. nu vi se intampla sa aveti inca slabiciuni pentru fosti vostri? cum scapi de asa ceva? heelp!

Răspuns Câştigător
| Foxilikkkă a răspuns:

Buna
Da, mi se intampla, inca mi se intampla sa am o slabiciune pentru fostul prieten si chiar vreau sa ma impac cu el, cu toate ca am mai avut relatii, ne intoarcem mereu la prima noastra dragoste.
Nu e chiar cazul in unele situatii sa faci caz, sa spui ca il uiti ca il lasi trecutului etc etc...
Tot ce trebuie sa faci este sa te gandesti la avantajele si dezavantajele unei impacari cu fostul. Daca sunt prea mult dezavantaje pentru TINE, renunta si indreapta-ti atentia asupra actualului si... cei care urmeaza. Daca sunt mai multe avantaje, de ce nu? Incearca. N-ai nimic de pierdut.Numai gandii gen "il uit ", daca sunteti adolescenti, hah, de ce sa uiti? O viata ai in fata.
Pai...cum scapi de slabiciunile pentru fostul? Daca chiar vrei sa scapi, poti sa scapi.Nu te gandii la el, cand iti vine prin minte fa repede altceva, suna o prietena, uitate la tv, fa ceva interesant.Nu-l spiona, nu te duce pe langa locuinta lui doar pentru a-l vedea, etc.Nu interactiona cu el.
Cu timpul nu te vei mai gandii la el daca iti indrepti atentia catre lucruri mai importante in viata ta!
Ai grija de tine si ...ai incredere in tine cand iei o decizie! :*

13 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Nu, nu am slabiciuni pentru fostii, deoarece nu i-am iubit.

pa, pa.

| Monica a răspuns:

Buna. Am 14 ani si da.Am trecut si eu prin asa ceva.De 2 luni m-am despartit de primul meu prieten ...si pot sa spun ca am tinut foarte mult la el.''Prima iubire nu se uita niciodata''. Actualmente am pe cineva, la care tin foarte mult dar inca mai simt ceva, catusi de putin pentru fostul. E normal si ma doare cand il vad cu altcineva, dar cu timpul il voi uita.
Nu ai ce sa faci.Sentimentele nu pot fi controlate. Timpul le va rezolva pe toate!

| Crisstina a răspuns:

Eu as alege un actual! Din moment ce te`ai despartit de un fost, inseamna ca ceva nu a mers in relatie.Decat sa repeti iar aceiasi greseala, mai bine stai cu actualul, poate va merge mai bine relatia. Iar cand te vei reindragosti, nu vei mai avea slabiciuni pentru fostii! Concenteaza`te asupra actualului si vei reusi! Bafta :*

| Dan a răspuns:

Asta tu decizi cum vrei sa ai un iubit cu adevarat.Eu pot sa iti spun atat, ai grija pe cine ei de iubit, ca dupa aceea este prea tarziu pentru tine.Noroc!

| Georgiana21 a răspuns:

În mod sigur actualul. Gândeşte-te că fostul a comis unele gafe datorită cărora v-aţi despărţit şi cine te asigură că nu le va mai comite o dată?
Apoi, dacă gafele au venit din partea ta, înseamnă că erai oarecum sătulă de relaţia cu el.
Orientează-te spre nou, încearcă să trăieşti noi experienţe cu actualul, fără să te mai ancorezi în trecut. Ce a fost a trecut.

| WickedBoy a răspuns:

Cica intre fostul si actualtustraight face
Pe care il iubesti ma ce e asa greu! angry

| StropiDeDor a răspuns:

Nu stiu daca neaparat slabiciuni, dar e ceva acolo pentru fiecare.
eu l-as alege pe actualul. nu ma intorc in trecut, pentru ca niciodata nu va mai fi cuma fost candva si daca am decis sa se termine, asa sa ramana!

| Any_2443 a răspuns:

Eu l-as alege pe actualul.
Inseamna ca pentru fostul nu mai simnti mare lucru si asta ar fi o pierdere de timp.Totul depinde de tine.Gandestete ce iti doresti. Daca la fostul ai tinut mult in trecut dar in prezent incepe sa scada dar intre timp prinzi drag de cineva parerea mea ar fi sa renunti la fostul.Bafta...Funditza?batting eyelashes

| TPMTotiPentruMine a răspuns:

Pai nu prea poti.pana ajunge actualul la standardele fostului o sa ia ceva timp.asta in caz ca ai avut o relatie destul de lunga cu fostul.adica totusi...fostul stie mereu ceea ce`ti place.pe cand actualul nu prea... daca ai ajuns la o reltie sexuala. spun asta pentru ca nu stiu ce varsta ai, iti dai seama ca probabil el ti-a cunoscut corpul ca in palma. dar mai si conteaza si cine a gresit in relatia trecuta
succeskiss

| dodobymy a răspuns:

Incerci sa masori situatia minusurile si plusurile care le are fiecare si desigur spre cine ai inclinatii mai mari ce iti spune inima adica... Cat despre scapat de sentimentele fata de fostul tau prieten poti sa scapi si azi, si intr-o luna si in 2 ani depinde de tine si de relatia actualawinking

| bellaisa a răspuns:

Se intampla la toata lumea, depinde cum s-a terminat relatia anterioara.cum scapi de ele? incerci sa nu te mai gandesti la el, daca erai singura te mai intelegeam dar daca ai un iubit cu atat mai bine, nu inteleg de ce te ai mai gandi la fostul happy

| anythingforyou a răspuns:

Intr-un fel sau altul este normal sa ai slabiciuni pentru fostii daca ai tinut cu adevarat la ei sau chiar i-ai iubit...nu stiu ce as alege intre cei 2, dar cred ca mi-as asculta inima.Nu cred ca se poate scapa de asa ceva doar cu trecerea timpului, dar intotdeauna vei avea niste sentimente pentru persoanele care au fost importante in viata ta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te gandesti foarte bine la ceea ce-ti doresti. Daca iti este bine langa actual, de ce sa rascolesti trecutul? nu-si are rostul!