| Adyna_7556 a întrebat:

Bunahappy as vrea sa va intreb cv. scuze categoria dar aici intra lumea cel mai des. Am mesaje pe telefon dar nu merge sa le trimit. Zice cv de genu: trimiterea nu a reusit. ce ar putea sa fie? Va rog mult sa ma ajutatisad fundalove struck

5 răspunsuri:
| Deeaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Poi daca esti pe Vodafone trebuie sa te duci la ei ...de unde ti-ai luat telefonul si sa le spui iar ei o sa iti bage in cod si va merge mi s-a intamplat si mie (daca esti pe abonament)... daca esti pe cartela trebuie sa te uiiti la centru de mesaje, daca vrei iti dau centru de sms de la cosmote (+40766000510) la Vodafone nu stiuhappy. funda?

| LadyNaty a răspuns:

Umbla la setari mesaje.Acolo e sigur raspunsul la intrebarea ta, probabil ai sa gasesti setarea. Poate e de la telefon.

| Adyna_7556 explică (pentru LadyNaty):

Nu e de la telefon.pentru ca am bagat cartela si in alt telefon si tot asa imi zice.

| LadyNaty a răspuns (pentru Adyna_7556):

In general se intampla des pe vodafone.Am avut o cartela Vodafone la abonament si aveam sms-urile blocate.Pur si simplu nu mergea.Am impresia ca tata mi le blocase sau ceva de genulstraight face...Dar in fine, ideea e ca ar trebui sa verifici mai bine setarile cartelei.Si daca nu, schimb-o.Ce e asa greu:p?

| RKR a răspuns:

Verifica centrul de mesaje din setari. cauta pe google numarul pentru reteaua ta si verifica cu ce ai tu acolo.