| nicolle_9877 a întrebat:

as vrea sa va pun si eu cateva intrebari, imediat dupa ce va voi povesti o asa-zisa poveste de dragoste.Acum vreo 7 ani am cunoscut un baiat, nu l-am putut suporta la inceput, dar cu timpul am hotarat sa fim impreuna, a fost o relatie foarte frumoasa, sau mai bine zis a stiut sa faca totul sa para bine, toata frumusetea relatiei acesteia, era doar in mintea mea.Niciodata nu imi puteam imagina ca acest baiat pe care eu il consideram un inger, era de fapt un drac, relatia noastra a durat 3 ani, au fost frumosi pentru mine, dar sfarsitul a fost cutremurator, nu am crezut ca imi poate face un lucru atat de grav o persoana pe care o iubeam cel mai mult pe lumea asta si pentru care as fi facut totul, totusi s-a intamplat.Ne-am despartit pentru ca asa a ales el, s-a insurat cu o prietena buna de-a mea, cu care acum are un copil. mi-a facut foarte mult rau si eu nu il pot uita, il iubesc la fel de mult, credeti-ma ca nu facea nimeni ceea ce am facut eu pentru el, dupa ce m-am despartit de el nu am putut accepta lucrul asta, asa ca il mai cautam din cand in cand, m-am intalnit cu el intr-o seara, era cu un prieten de al lui, am stat de vorba putin timp, dupa care mi-a spus ca vrea sa ii dovedesc ca il maai iubesc. Dar stiti cum? Culcandu-ma cu prietenul lui, poate veti rade, dar credeti-ma ca am facut si lucrul acesta, am facut tot posibilul sa fiu cu el.Il iubesc si acum dupa toate aceste lucruri, m-am intalnit cu el acum 2 zile intamplator si mi-a zis ca regreta, ca a fost cea mai mare greseala din viata lui, m-a facut sa plang si a plecat, il iubesc la fel, l-am iertat pentru tot, eu acum am o relatie de 2 ani, baiatul cu care sunt ma iubeste si merita sa fie iubit dar nu pot, nu pot uita un nenorocit care mi-a distrus viata. Ce as putea face sa il uit? Cum as putea trece peste tot? Nu il pot ura, imi face rau, dar inima mea nu il poate uita, il iarta iar si iar.Sunt 3 ani de cand ne-am despartit si sufar ca la inceput, nu pot sa stau o zi fara sa nu ma gandesc la el.Va rog sa nu va bate-ti joc.

Răspuns Câştigător
| mfbluu a răspuns:

E trista povestea ta eu nu as fi facut niciodata asa ceva nici pentru cel mai cool si frumos baiat adica daca el a hotarat ca numai vreti sa fiti imp trebuie sa mergi inainte, poate il iubesti tu dar trebuie sa iti continui viata incearca sa iti gasesti un baiat mai bu ca el care sa te iubeasca si sa te aprecieze asa cum esti, asta e ce a fost a fost nu te mai gandi la ce a trecut gandeste-te ca daca tu te vei impaca cu el vei intra in casnicie si in relatia sa cu copilul si cred ca la fel o sa iti faca tot dupa 3 ani, pana nu ai o reatie stabila nu te poti baza pe nimeni, si numai face greseala cu pr lui pentru ca asta nu e un mod de ati arata iubirea fata de persoana care iti zice sa faci asta daca el te iubea cu adevarat nu ar fi incercat NICIODATA sa iti spuna sa faci asa ceva
ma bucur ca ti-am fost de as:*fundita?batting eyelashes

2 răspunsuri:
| Dannah a răspuns:

Buna!

am trecut si eu printr-un asemenea caz si crede-ma ca te inteleg perfect, stiu ce simti si este foarte, foarte dar foarte dureros! incearca sa fii fericita cu celalalt iubit, sarutati-va, faceti dragoste mai des si mergi in locuri noi cu noul tau iubit si uita-l pe acel nenorocit! gandeste-te un pic ti-a distrus viata s-a insurat cu cea mai buna prietena a ta, te-a pus sa te culci cu prietenul lui! gandeste-te putin! si incearca sa nu-i dai de inteles noului iubit ca suferi pentru acel nenorocit, pentru ca s-ar putea sa-l pierzi sau sa-l faci gelos! sunt sigura ca esti o fata inteligenta si iti vei da seama ce rau ti-a facut nenorocitul ala! si cu timpul il vei uita! mult noroc! sa revii cu postari sa ne spui cum mai merge!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Get a life!