| nicolle_9877 a întrebat:

as vrea sa va pun si eu cateva intrebari, imediat dupa ce va voi povesti o asa-zisa poveste de dragoste.Acum vreo 7 ani am cunoscut un baiat, nu l-am putut suporta la inceput, dar cu timpul am hotarat sa fim impreuna, a fost o relatie foarte frumoasa, sau mai bine zis a stiut sa faca totul sa para bine, toata frumusetea relatiei acesteia, era doar in mintea mea.Niciodata nu imi puteam imagina ca acest baiat pe care eu il consideram un inger, era de fapt un drac, relatia noastra a durat 3 ani, au fost frumosi pentru mine, dar sfarsitul a fost cutremurator, nu am crezut ca imi poate face un lucru atat de grav o persoana pe care o iubeam cel mai mult pe lumea asta si pentru care as fi facut totul, totusi s-a intamplat.Ne-am despartit pentru ca asa a ales el, s-a insurat cu o prietena buna de-a mea, cu care acum are un copil. mi-a facut foarte mult rau si eu nu il pot uita, il iubesc la fel de mult, credeti-ma ca nu facea nimeni ceea ce am facut eu pentru el, dupa ce m-am despartit de el nu am putut accepta lucrul asta, asa ca il mai cautam din cand in cand, m-am intalnit cu el intr-o seara, era cu un prieten de al lui, am stat de vorba putin timp, dupa care mi-a spus ca vrea sa ii dovedesc ca il maai iubesc. Dar stiti cum? Culcandu-ma cu prietenul lui, poate veti rade, dar credeti-ma ca am facut si lucrul acesta, am facut tot posibilul sa fiu cu el.Il iubesc si acum dupa toate aceste lucruri, m-am intalnit cu el acum 2 zile intamplator si mi-a zis ca regreta, ca a fost cea mai mare greseala din viata lui, m-a facut sa plang si a plecat, il iubesc la fel, l-am iertat pentru tot, eu acum am o relatie de 2 ani, baiatul cu care sunt ma iubeste si merita sa fie iubit dar nu pot, nu pot uita un nenorocit care mi-a distrus viata. Ce as putea face sa il uit? Cum as putea trece peste tot? Nu il pot ura, imi face rau, dar inima mea nu il poate uita, il iarta iar si iar.Sunt 3 ani de cand ne-am despartit si sufar ca la inceput, nu pot sa stau o zi fara sa nu ma gandesc la el. mi-a zis ca desi el are familie se gandeste la mine si ma iubeste, dar nu mai poate da inapoi...sincer cchiar nu mai stiu ce sa cred, ce sa mai fac.am incercat sa ma despart de prietenul meu, pentru ca nu vreau sa il fac sa sufere, nu vreau sa ma gandesc la fostul cat timp sunt cu el.stiu cum e cand te face cineva sa suferi si de aceea incerc sa il fac sa inteleaga ca nu il pot face fericit, cu toate astea el imi zice ca e cel mai fericit langa mine si ca nu vrea sa ne despartim, as vrea sa ma despart de el fara sa il fac sa sufere dar cred ca e tarziu...in viata nu poti iubi decat o data si daca eu il iubesc pe cel care mi-a distrus viata si dupa toate acestea nu l-am putut ura, pe acesta nu cred ca l-as putea iubi vreodata. ce sa fc? va rog nu va bateti joc.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prin faptul ca ti-a cerut sa te culci cu prietenul lui demonstreaza ca nu te mai iubeste, sau ca nu te-a iubit niciodata.Nici un baiat nu suporta ca un altul sa-i atinga prietena pe care el o iubeste, de multe ori nici ca cineva sa se uite prea insistent la ea,, nu crede ca e un act de gelozie, pur si simplu baietii au rolul de a-si proteja partenera,, inca ceva, v-ati despartit pentru ca asa a vrut el, pur si simplu nu te mai vroia,, crezi ca a ales sa plece cu alta si sa faca un copil cu ea fara sa aiba vreo explicatie, un motiv, sau o dorinta aprinsa care sa-l faca sa schimbe ceva,, daca el a plecat la ea imediat dupa ce voi v-ati despartit, inseamna ca a fost cu ea si in perioada in care voi erati impreuna. Aminteste-ti ca tu nu depinzi cu nimic de acea persoana, a fost o experienta pe care tu ai trait-o la o anumita varsta si el la fel...In viata nu te indragostesti o singura data: prima data-simti ca iubesti si esti capabil de orice in compania partenerului tau, a doua oara inveti sa iubesti analizand calitatile si defectele partenerului(nu este obligatoriu sa fie ceva foarte interesant in etapa asta, ca si in cazul tau), apoi o sa iubesti cu adevarat, cand vei considera ca cel de langa tine merita sa fie el si nu altul... Te sfatuiesc sa nu te mai gandesti la lucruri din trecut, trecutul nu te lasa sa progresezi, vezi partea buna din prezent si incepe sa-ti creezi noi imagini pentru viitorul tau, succes.

4 răspunsuri:
| butt3rfly16 a răspuns:

Pai din moment ce voi a-ti avut o rel de 3 ani si el s-a casatorit cu una din pritenele tale arata cat de mult te iubea si intrebarea mea este daca s-a casatorit cu acea pers ar trebui sa simta ceva pentru ea din moment ce si-a intemeiat si o familie, insa el vine si iti spune tie sa te culci cu prietenul lui ca sa ii arati ca inca il mai iubesti(scuza-ma dar aici si-a cam batut joc de tine grav). Nu trebuia sa accepti sa te culci cu acel baiat din moment ce stiai ca el are o familie si nu mai poate sa fie cu tine... Dupa toate cate ai scis mi-e greu sa cred ca a tinut la tine... e posibil ca rel dintre el si acea tipa sa fi fost din timpul in care voi erati impreuna daca zici ca a vrut sa va despartit pentru ca asa a ales el. Oricum sincer nu merita iubirea ta pentru ca ti-a facut frt mult rau si fara sa iti dai seama iti face in continuare.
Cat despre actualul tau prieten e clar ca el tine la tine daca dupa toate astea nu vrea sa va despartiti, incearca pentru cateva zile sa pleci departe impreuna cu prietenul tau sa petreceti ctv zile impreuna intr-un loc frumos si sa incerci sa il uiti pe acel om care te-a ranit atat si sa-i mai acorzi o sansa la iubire actualului.Trebuie sa ai curaj sa mergi mai departe si sa gandesti ca totul va fi bine.Multa baftawinking

| cosminbacau a răspuns:

Mai cunosc si eu pe cineva care a fost in situatia ta. E greu prin ce ai trecut, dar cel mai bine e sa oferi altcuiva sentimentele si atentia ta. Ca ai de unde...

| BabyRosse a răspuns:

Buna,

nicolle vechiul tau iubit este un mare nesimtit.Nu pot sa cred ca te-ai culcat cu prietenul lui! Cum sa faci asa ceva? Eu iti spun sa ai grija de relati cu noul tau iubit si incearca sa ii dai lui mai multa atentie! Sper sa fi fericita cu el si sa scapi de gandurile la nemernicul de fost-iubit!
Pa si mult succes!

| Fuck off a răspuns:

Pai daca fostul cu care ai avut o relatie de 3 ani te mai iubeste nu trebuia sa faca asa ceva. Si daca o sa va impacati duceti-va pe o insula pustie sa fie numai cu tine, si atunci stii sigur ca o sa fii langa el. big grin.

Sincer m-a impresionat ca ai rezistat atat, alte fete isi punea`u capat zilelor de mult. happy