| nicolle_9877 a întrebat:

as vrea sa va pun si eu cateva intrebari, imediat dupa ce va voi povesti o asa-zisa poveste de dragoste.Acum vreo 7 ani am cunoscut un baiat, nu l-am putut suporta la inceput, dar cu timpul am hotarat sa fim impreuna, a fost o relatie foarte frumoasa, sau mai bine zis a stiut sa faca totul sa para bine, toata frumusetea relatiei acesteia, era doar in mintea mea.Niciodata nu imi puteam imagina ca acest baiat pe care eu il consideram un inger, era de fapt un drac, relatia noastra a durat 3 ani, au fost frumosi pentru mine, dar sfarsitul a fost cutremurator, nu am crezut ca imi poate face un lucru atat de grav o persoana pe care o iubeam cel mai mult pe lumea asta si pentru care as fi facut totul, totusi s-a intamplat.Ne-am despartit pentru ca asa a ales el, s-a insurat cu o prietena buna de-a mea, cu care acum are un copil. mi-a facut foarte mult rau si eu nu il pot uita, il iubesc la fel de mult, credeti-ma ca nu facea nimeni ceea ce am facut eu pentru el, dupa ce m-am despartit de el nu am putut accepta lucrul asta, asa ca il mai cautam din cand in cand, m-am intalnit cu el intr-o seara, era cu un prieten de al lui, am stat de vorba putin timp, dupa care mi-a spus ca vrea sa ii dovedesc ca il maai iubesc. Dar stiti cum? Culcandu-ma cu prietenul lui, poate veti rade, dar credeti-ma ca am facut si lucrul acesta, am facut tot posibilul sa fiu cu el.Il iubesc si acum dupa toate aceste lucruri, m-am intalnit cu el acum 2 zile intamplator si mi-a zis ca regreta, ca a fost cea mai mare greseala din viata lui, m-a facut sa plang si a plecat, il iubesc la fel, l-am iertat pentru tot, eu acum am o relatie de 2 ani, baiatul cu care sunt ma iubeste si merita sa fie iubit dar nu pot, nu pot uita un nenorocit care mi-a distrus viata. Ce as putea face sa il uit? Cum as putea trece peste tot? Nu il pot ura, imi face rau, dar inima mea nu il poate uita, il iarta iar si iar.Sunt 3 ani de cand ne-am despartit si sufar ca la inceput, nu pot sa stau o zi fara sa nu ma gandesc la el. mi-a zis ca desi el are familie se gandeste la mine si ma iubeste, dar nu mai poate da inapoi...sincer cchiar nu mai stiu ce sa cred, ce sa mai fac.am incercat sa ma despart de prietenul meu, pentru ca nu vreau sa il fac sa sufere, nu vreau sa ma gandesc la fostul cat timp sunt cu el.stiu cum e cand te face cineva sa suferi si de aceea incerc sa il fac sa inteleaga ca nu il pot face fericit, cu toate astea el imi zice ca e cel mai fericit langa mine si ca nu vrea sa ne despartim, as vrea sa ma despart de el fara sa il fac sa sufere dar cred ca e tarziu...in viata nu poti iubi decat o data si daca eu il iubesc pe cel care mi-a distrus viata si dupa toate acestea nu l-am putut ura, pe acesta nu cred ca l-as putea iubi vreodata. ce sa fc? va rog nu va bateti joc

Răspuns Câştigător
| Sol27 a răspuns:

Draga mea eu cred ca sunt mai mica decat tine dar stiu ce inseamna sa suferi din iubire inca sufar stiu cum e sa nu il poti scoate din minte...si da ai dreptate iubesti cu adevarat doar o data in viata...

sa iti zic ca ai gresit la faza cu culcatul cu prietenul lui nu are rost sti si tu foarte bine unde ai gresit insa cand suntem indragostite parca suntem oarbe nu vedem decat ceea ce inima doreste sa vada
e o poveste spendida de iubire adevarata mi-au dat lacrimile cand am citit
eu cred ca ar trebui sa iei o pauza de la relatia ta actuala nu lunga dar o perioada de timp si sa pleci undeva in vacanta sau sa te detasezi putin de situatie daca ma intelegi o perioada scurta de timp sa zic o luna? in aceasta perioada sa iti pui ordine in ganduri sa incerci sa nu te mai gandesti la el pentru ca desi il iubesti te-a ranit prea mult cred ca perioada asta te-ar ajuta si ar trebui sa incerci sa il iubesti pe prietenul tau actual iar daca nu reusesti eu zic ca ar fi bine sa va despartiti pentru ca sa nu i faci rau
eu ti-as recomanda cartea:Arta impacarii o am eu pe calculator si daca o vrei lasa-mi adresa ta de e-mail ti-o trimit cu cea mai mare placere

cartea nu e doar despre, metoda de impacare cu fostul iubit dar e si despre modul in care poti sa uiti o persoana si sa depasesti depresia prin cateva trucuri psihologice simple chiar te-ar ajuta foarte mult

ai grija de tine si incearca sa il dai uitarii

te pup:*

ps:lasa-mi adresa pentru a-ti trimite cartea

4 răspunsuri:
| Haydee a răspuns:

Hmm...imi place povesteahappy
Ar trebui sa te faci scenaristawinking

| nicolle_9877 explică:

Anonima27 adresa de email:nicolle_199118@yahoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu nu fac misto imi pere atit de rau pentru tine daca as putea crede-ma ca asi fi schimbat viata ta dar nu pot atit de rau imi pare daca vrei da-mi si mie idu tau ca sa putem vb a si nu sunt vreun baiat care e dala.
, sau vreuna care sa idu si sa faca misto dar sper sa nici tu sa nu fi genu

| Xpressurself a răspuns:

Traieste in prezent. In viata nu poti iubi decat o data? De unde ai scos-o si pe asta? Oare nu apar in viata ta baieti care te iubesc si sunt superbi iar tu ii dai la o parte pentru o amintire? Trezeste-te!