| niko018 a întrebat:

Buna as vrea si eu cateva sfaturi pls
Am implinit de curand 2 ani de cand stau cu prietenul meu, dar inca nu am facut dragoste din cauza parintilor mei care sunt severi si au ideea aceea ca trebuie sa fi fata mare pana la casatorie.Prietenul meu m-a inteles dar a cam inceput sa bata niste apropuri asa si chiar nu stiu ce sa fac.
M-am gandit sa i zic sa se duca la alta doar sa o faca cu ea.
Voi ce ziceti?
P. S:am 17 ani si sunt virgina
Mersi pentru raspunsuri

Răspuns Câştigător
| Malvina24 a răspuns:

Draga mea si eu am fost in locul tau! Exact in aceeasi situatie cu tine ma regasesc exact in ceea ce ai scris si tu, crede-ma am trecut prin asta! Ai mei sunt la fel! Cand aveam 17 ani si eram virgina (asta fiind anul trecut-acum am 18 si jumatate) imi iubeam prietenul dar la fel ca al tau el batea apropoul pentru ca ma asteptase 2 ani fara sa se intample nimic intre noi! ne iubeam mult si eu il iubeam si vroiam sa ramanem impreuna si nu stiam ce sa aleg pnetru ca el era genul de baiat mai golan si ma temeam ca dupa ce voi face dragoste cu el o sa ma lase(pentru ca pe fosta a lasat-o-si fusese virgina)nu stiam ce sa aleg! Evident nu le-am zis alor mei! M-am consultat cu niste prietene bune care mi-au zis sa mai astept ca daca ma va iubi ma va putea astepta! Am purtat cateva discutii serioase cu el pe tema asta si mi-a zis ca ma intelege nu vrea sa ma grabeasca vrea sa fiu si eu 100% de acord cand va fi momentul sa-l anunt cand o sa vreau! A trecut 5 luni de cand vorbisem si iar incepe :hai ma iubi nu vrei? te iubesc mult. etc etc pana intr-o seara, era valentine's day noi intr-o camera cu lumanari, petale de trandafir, sampanie bomboane de ciocolata (in forma de inima) si un urs de plus maree mareee ma astepta in pat! Asta a fost surpriza lui! Mai ca vreau mai ca nu vreau m-am hotarat sa accept-el nu mi-a zis nimic nu m-a intrebat nimic in aceea seara si eu fff rusionasa i-am zis pana la urma ca vreau dar numai cu o conditie -sa vrea cu prezervativ, restul se stie nu are rost sa spun mai departe! Totul a fost super de atunci pentru ca ne-am inteles bine am o relatie stabila cu el comunicam despre absolut orice, si ai mei si ai lui stiu de noi si se bucura ca suntem impreuna(ai mei cred ca inca sunt virgina dar de' e viata mea si eu am avut dreptul de a alege!)El mi-a aratat de multe ori ca tine la mine si ca asta a fost numai un pas in relatia noastra, nu a fost nimeni pe interes nu m-a lasat, ba din contra m-a iubit mai tare! Ne intelegem bine! Sunt de aproape 3 ani cu el il iubesc ma iubeste si avem vise mari impreuna!(de adolescenti) Si eu intr-o perioada cand el insistase i-am zis sa se duca la alta si el a zis ca nu va face asta pentru ca nu se simte bine nu ma va mai putea privi in ochi daca se va culca cu alta tipa m-a asteptat zicea ca ii e greu si lui ca ma saruta se excita si apoi nimic, eu pe atunci nu stiam ca e nasol dar bine ca acum s-a dus perioada aia si totul e frumos! Crede-ma baiatul asta m-a facut cea mai fericita fata din lume m-a ajutat mult sa-mi revin dupa durerea lasata in urma de altul, scazusera si notele mele de la scoala acum iau si bursa(anul asta am reusit) si multe multe alteleacum dau de permis, m-a stimulat si m-a ajutat enorm, si eu l-am ajutat la fel la randul meu cand am putut! NU multe fete au un iubit ca al meu, ce-i drept ca orice baiat ma mai supara dar stiu ca tine la mine!

12 răspunsuri:
| claudia_7744 a răspuns:

Si eu sunt in situatia ta.anul trecut am trecut prin aceeasi sutiatie cu prietenul meu vroiam s-o fac dar d gura parintilor n-am facut-o! apoi eu m-am intors in tara si el a ramas in italia relatia a continuat si sunt sigura ca ma iubeste si oarecum regret! stii am vb cu un psiholog sa intreb daca nu cumva sunt prea egoista ca ma gandesc la placerile trupesti si bla bla bla si la parintii mei nu! mi-a zis ca oricum parintii dupa nu au ce sa-mi faca si ca intotdeauna trebuie sa fac ce simt! oricum gandestete.sunt atatea cupluri.in care ea a fost virgina cand sa maritata si tot are probleme in casnicie tot ii reproseaza sotul cate ceva...eu acum astept sa vina iubitul meu la mine si poate ca o sa se intample si pasul ala.pana la urma e ceva inevitabil! oricum primul trebuie sa merite si sa te iubeasca cu adevarat! si daca te iubeste cu adevarat o sa te astepte pana ce vei fi pregatita (si cu mintea si cu sufletul si cu trupul)

| J0hn a răspuns:

Wow. ai primit raspuns de la Malvina. merita fundita tott! ai grija!

| boyandme a răspuns:

Ai 17 ani. te grabesti. daca te iubeste te va asteptawinking!

| darkgirl_9581 a răspuns:

Ma intreb daca tu l`ai mai putea privii in ochi, dupa ce ar venii de la alta ...stiind ca a sarutat`o a atins`o. Ai luat in considerare faptul ca poate te iubeste, si l`ar jicnii daca i`ai zice treaba asta? Sau altfel luata problema, in opinia mea daca ar accepta ceea ce vrei tu sa ii zici > sa se duca la alta < ar fi o dovada ca nu te iubeste, si ca ma importante sunt nevoile lui fizice decat sentimentele voastre si timpul petrecut impreuna. Mai reflectioneaza. Sunt sigura ca parintii tau nu trebuie neaparat sa afle ca esti activa din punct de vedere sexual ...sau chiar daca ar afla nu te`ar da afara din casa orice a fi esti copilul lor si te iubesc indiferent. Daca esti nesigura pe ceea ce vrei sa faci mai bine mai asteapta un timp mai dicuta cu parinti si priveste problema din toate ughiurile. Eu iti urez succes in tot ceea ce faci.

| ingerell a răspuns:

Pai nu tear deranja daca se dulce la alta?
crezi ca in astia 2 ani nu a fost el la nici una fara sa stii?
crezi ca te verifica parintii?
cat mai ai pana faci 18 ani?
intr'adevar parintii tai tin la tine dar daca tu esti convinsa de partenerul tau eu zic sa-ti asculti inima
daca te decizi s-o faci surprindel
i se vor aprinde din nou calcaiele asta daca ti'ar fi frica cumva sa nu il pierzi

| gaby_6279 a răspuns:

Iti cumpar virginitatea cat si unde?

| galcionak a răspuns:

Dar cu ce ocazie sa o faca cu alta daca. tu te vei putea uita la el cu incredere dupa asta sau sa mai ai incredere in el lui ii este draga de tine si el vrea sa fii fericit in bratele tale cum crezii a meritato el daca se intilnestre cu tine de duii ani si va iubiti unul pe altul nu-i nimic rau in asta apropo taman sa stie parintii tai fiecare pas ee drept ca sunt parinti si au grija de tine dar daca te vei porni sa o faci sa va protejati,, alegerea ramine dupa tine dar daca sa o face de ce nu cu persoana iubita succes pa

| Drifterrd a răspuns:

Daca se indragosteste de cealalta fata? La asta te-ai gandit? E viata ta si corpul tau ai grija cui i-l dai, protejeaza-te, in rest nu are ce sa fie rau.

| AleXasta a răspuns:

Ai face asta?
adica...eu nu asi fi de acordstraight face
mai ales ca am si eu un iubit si tin fff mult la el si daca vad ca se uite la alta altfel ma enervez...si nu stiu nu cred ca ar fi o idee buna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ar trebui sa iei in considerare faptul ca sunteti de 2 ani impreuna, depinde si varsta lui, dar daca voi va doriti si tu esti sigura ca vrei sa o faci ...trebuie sa afle parintii tai neaparat? Eu zic ca nu neaparat, eu zic sa tii cont de dorintele tale si sfatul meu e sa nu-i spui sa mearga alta mai apoi o sa te simti inselata eu cel putin nu as suporta gandul ca e cu mine de 2 ani si face sex cu alta ar insemna ca ma inseala si nu suport sa fiu mintita si inselata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ce sa zic. Eu am parinti care ma inteleg si chiar sunt de ajutor si am un prieten mai mare ca mine cu 7 ani parintii mei se inteleg de minune cu el si cu parintii lui ba chiar ne am facut sarbatorile impreuna, am fost amandoi un an ne sarutam ne mangaiam si pana la urma mi am facut curaj si am facut sex oral eu i am facut prima si apoi si el. Acum a mai trecut un an si am facut dragoste eu am fost virgina. Eu sunt de parere ca trebuie sa mai vb cu parintii tai sa incercati sa va mai apropiati si daca te hotarasti sa faci ceva nu mai astepta da protejat si nu le spune alor tai nu trebuie sa stie nimeni ce faci tu cu prietenul tau. aici e vb de intimitate. sa ai grija de te sper ca te am ajutat cu ceva. pa pa

| Dehak a răspuns:

Nu te du la altul, fa dragoste cu el, cu siguranta parintii tai nu te vor da afara din casa. Ce se poate intampla rau? Sau oferai altceva, sex oral, anal, handjob... ai de unde alege. (daca te iubeste) Multa bafta.