| MariaIoana_7363 a întrebat:

Buna am 15 ani si am facut sex cu prietenul meu neprotejat cu o zi inainte sa'mi vina ciclu si a ejaculat foarte putin iar dupa aceea m-am spalat repede. Pot sa raman insarcinata? Iar acum ca mi-o venit ciclu mereu ma chinui sa'mi scot OB'ul.De ce? Am facut un test de sarcina dupa 12 ore si imi zice ca sunt gravida. E 100% ca sunt gravida?sad

16 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

A ejaculat...sunt sanse mega mari sa fi ramas insarcinata. sad

| TąNyą a răspuns:

Poate eşti încordată. hm nu prea cred că e posibil să fi rămas însărcinată cel mai bine ar fi să faci un test de sarcină dupa 7 zile.

FantaSZy.

Răspuns utilizator avertizat
| Adyr0 a răspuns:

De obicei intrebarile de genul acesta se pun INAINTEA comiterii faptei. Altceva mai bun de facut n-aveati decat sa faceti sex, ceva de genul plimbare prin parc sau sa va uitati la un film sau sa va jucati carti etc? Mai fa 3-4 teste si roaga-te sa-ti iasa negative ca altfel nu te vad bine.

| zizibela a răspuns:

Nu e 100% insa este foarte probabil repeta testul peste o saptamana si daca iasa din nou ca esti insarcinata mergi la ginecologbig grin succes:*

| Bebelushaaː a răspuns:

Wow.
Mai fa un test sa fi sigura straight face

| bianca a răspuns:

Nu mai bine dadeai 10 lei pe o cutie de prezervative decat sa dai mult mai multi pe teste de sarcina?
Nu cred ca esti insarcinata pentru ca intotdeauna inainte sa iti vina ciclu esti in perioada infertila dar sunt sanse si atunci.
Fi atenta, acum ca te-a venit ciclu, la culoare si la cat de mult iti vine... daca e ca de obicei poti sta linistita daca nu...repeta testul de sarcina.
Daca esti ingrijorata pentru faptul ca testul tea iesit pozitiv, nu trebuie sa fi, testele de sarcina de fac dupa mimin o saptamana de la contactul sexual neprotejat.
In orice caz de acum in colo foloseste prezervativ.
Sa ne ti la curent.
Ai grija de tine :*

| pacalici a răspuns:

Ma eu nu sunt fata dar pune-l pe ala sa-si ia prezervative si sa aiba grija si de tine nu numai de el.

| maya1311 a răspuns:

In tine si-a dat drumul? menstruatia iti poate veni sh pana la 4 luni d sarcina, si daca testul e pozitiv mai bine mergi la ginecolog

| leconomic a răspuns:

Daca ti-a venit ciclul stai linistita.chiar si testele de sarcina pot gresi. oricum puel sati cumpere inca unul si fal dimineata pe "stomacu gol"cum se zice

| MihaiXtensiiPunctRo a răspuns:

Din punct de vedere medical testele de sarcina pot sa dea fals negative nu fals pozitive. daca un test de sarcina e pozitiv mai mult ca sigut trebuie sa te pregatesti de bebe. desi sunt convins ca sarcina e rezultatul unui act sexual anterior de cel mentionat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inainte de menstruatie( cu cateva zile ) esti in perioada infertila( nu poti ramane insarcinata). Corpul se pregateste sa elimine tot ce nu s-a legat in luna respectiva. Deci nu ai cum sa fii. Testele pot fi eronate daca nu le faci cand trebuie, respectiv dupa 12 h. Testul se face la 7 zile dupa contactul neprotejat. Ia-ti un Sure Check, e vreo 10 ron.Sa il faci dimineata la prima urina. Este bun happy Asteptam vesti si ai grija de faci pe viitor :* Sa stii ca nu te condamn ca ai facut asta, dar protejeaza-te pentru ca este vorba de corpul tau.

Take care!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu cred...mai incearca peste cateva zile si fa alt test.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu cred...mai incearca peste cateva zile si fa alt test.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu daca testul spune 100% adevarul, dar tu esti sigur 100% inconstienta.

| freestylex3 a răspuns:

Depinde cand s-a intamplat asta. Daca ai facut testul inainte de minim 14 zile de la contactul sexual neproteujat nu are cum sa fie sigur. Daca l-ai facut dupa, mai fa-ti altul si daca iese pozitiv. fa o vizita la ginecologstraight face