| Yoana_7687 a întrebat:

Buna ...as vrea si eu niste statusuri pentru un baiat care se crede cam smecher... dau fundita pentru cele mai frumos.:*:*:*

Răspuns Câştigător
| Noreasontosimle a răspuns:

Hai smechere demareaza
Hai dispari din fata mea
Nu vezi ca ma lasa rece
Stilu si vrajeala ta

Sa sti smechere ca sunt mult mai versata ca tine
Cand tu te incaltai cu fesul ma plimbam in limuzine
Eu sunt unsa cu detoate, sunt smechera sunt bazata
Tu te crezi mare valoare cu o masina inchiriata

Esti barbat, te crezi puternic, te crezi superior unei fete/femei, nu? Vrei sa ii arati si ei asta, nu? Si fix pentru ca TREBUIE sa invete ca TU esti BARBATUL si TREBUIE sa TE RESPECTE, dai in ea, o lovesti, tipi, o faci cum vrei. Si apoi te duci la prietenii tai, care poate sunt la fel ca tine, si incepi sa te lauzi "Ba am batut-o pe aia sa stie cine comanda si sa nu mai indrazneasca nici sa ridice ochii in fata mea" (asta spus intr-un limbaj mai decent, ca sigur nu vorbesti tu asa frumos cu acei prieteni) Si ceilalti te vor respecta pentru ca vor considera ca ai fost suficient de barbat incat nu ai lasat o fata/femeie sa creada ca poate avea autoritate in fata ta, nu te-ai lasat condus de o fata/femeie, si asa mai departe. Te simti bine, nu? Te crezi tare smecher. Dar stii ce cred eu? Ca esti un mare las, ca ti-e frica si te folosesti de singurul lucru la care stai mai bine decat ea, si anume de forta ta. Crezi ca daca o bati, ea nu mai avea curajul sa vorbeasca impotriva ta, va fi intotdeauna de acord cu tine, o poti controla cum vrei tu, o poti forta sa spuna/sa faca tot ce vrei tu. Si ca poti rezolva toate problemele viitoare prin bataie daca nu iti convine ceva la ea. Sau mai rau, nu are nicio vina, vii acasa beat ca un porc, ea incearca sa se poarte frumos, sa iti puna sa mananci, sa te ajute sa te schimbi pentru ca nu esti in stare nici sa stai in picioare, si tu ce faci, ca un bou, tipi, urli la ea fara motiv, o dai cu capul de pereti sau de ce iti apare in cale, incepi sa ii cari pumni, picioare si daca indrazneste sa planga de durere te enerevi mai rau si ajungi sa o bati pana lesina sa nu te mai deranjeze cu plansul. Si a doua zi, a doua zi te trezesti ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat, ea fiind obligata sa iti dea sa mananci, sa iti spele, sa iti calce si sa taca din gura, sperand ca nu te vei imbata din nou prea curand.

Nu te supara baiatu meu nu-i nimic de capul taw.Nu vezi cat ai dekzut.Umbli cu ‘FeTe’ care se ***…M’ai lasat p mine pentru ea.N’am sa te iert in viata mea.;)

Te uiti ca Fraierul in trecut. Abia acum Iti dai Seama ce`ai Pierdut.Cand ma Vezi ca Zambesc frumos. Iti dai Seama ca esti cel mai mare Prost!:))

Razbunarea nu-mi aduce satisfactii.insa indiferenta mea ti-o daruiesc cu multa dragoste}{De ce sa plang atunci cand pot sa rad?

Am invatat sa respect.ea respecta doar banii.am invatat sa lupt singura.ea e zero fara tati si mami.stii ca u ai aleas.eu am drumul meu acum.al tau e’n celalalt sens

http://www.deeasoft.com/......enger.html

iti mai alegi de aici;;)

Fundita?:D

2 răspunsuri:
| dincolodevise a răspuns:

De multe ori am fost singura şi nu puteam să dorm m-ai lasat sa ma inec in lacrimi Şi de când ai plecat,am gasit greu motivul sa respir

Te gandesti mereu la el, esti cu telefonu in mana,a trecut aproape o luna.si el tot nu sunasad

Ce' te uitzzi asaa la mine?Du'te la naspeta de gagikta si nu mai intreba de mine;

Crezi ca ma faci geloasa quu'ea?winking Du'te fraiere ca arat de 10 ori mai bine cu eaawinking_l_

N-am sa rup in 2 pozele in kre ne imbratisam fiindca mi-e dor de baiatu’ pe care mai de mult il iubeam

Eu am crezut in tine tu ai facut tot ce ai vrut si poate ai tinut la mine dar sa-mi arati nu ai stiut

Nici mesaj cu "noapte buna" vad ca nu mai dai Ori nu iti mai arde de mine, ori nu stiu ce ai Daca vrei sa stergem tot ce a fost intre noi Spune-mi ca nu mai suport sa ocup locul II

Tu m-ai ranit mereu, deloc nu ti-a pasat.te-ai gandit doar la tine, eu nici n-am existat.

am crezut in vorbe false si am dat`o `n bara. pot sa promit ca nu o sa fiu aceiasi si a2a oara

Parea asa interesat, interesant. Da poate are deja pe cineva si e legat. sau poate a fost doar o chestie de moment. si a vazut pe alta cu ceva mai evident

Spui ca adori si ca iubesti, dar nu stii sa pretuiesti

E prea tarziu acum, prea tarziu pentru regrete Din tot ce-a fost frumos au ramas acele momente

De ce sa plang ? . suflete si inimi stiu si eu sa frang !

Ai sa-ntelegi candva cat ai gresit si nu vei afla.cum te-a iubit.si atunci vei regreta

Ti-ai cauTat juMatatea pRintre muLte.MajOritatea eRau coPile Kre se creDeau aduLte.Tu vRei pe cinEva jumaTate cOpil, jumaTate aduLt.eu suNt jumaTate puTin,jumaTate mai muLt no talking

Ia`ma de mana si sa facem o plimbare sa fii doar tu cu mine pan` la rasarit de soare, fara preteni,fara bani,fara timiditate, fara telefoane mobile si-apeluri ratate love struck

Imi place chiar daca nu imi mai gasesc unele cuvinte.imi place cand imi spui tu asa "Sa fii cumintelove struck

Desi poate orgoliu` meu atinge cote mult prea`nalte.sa stii ca incep sa simt ceva ciudat cand stiu ca esti departe

Am avut ocazia sa ma joc cu oricine.Si totusi,am ales sa te iubesc pe tine happy

Nimeni n-o sa te scoata din sufletul meu.Tu ramai acolo oricat mi-ar fi de greu

Zambesc,chiar daca stiu ca ma minte.Mai bine il cred,decat sa stiu ca-l pierd

Strânge-o in braţe,şi când iţi spune " lasă-mă " n-o face !

Uneori de porti de parca nu ti-ar pasa.dar sunt sigura ceva din adancul sufletului tau ma vrea.

Esti patetic si nu stii ,nu mai cred in jucarii .u mereu crezi ca pun botu'.hai c-o faci pe idioul.

Este totul , dar tu nu vezi . Te iubeste , dar negi totul winking !

Nu lupta pentru cineva care nu iti da motive sa o faci happy

Cand vei suferi,langa tine voi fi love struck

Stergi totul asa , fara pic de resentimente :o ? Itsi bagi` ****`n tot sii` inca sperii` ca ai sa treci peste happy!

Te.am vrut mult de tot! Dar acm nu te mai vreau. Daca o sa ma chemi, nu o sa alerg. O sa stau

Stii bine ca o porti in inima ta.Sunt mai multe ele,dar e o singura EA love struck

...Tine'L Langa tine,cum faceam eu.Iubeste'l,Nu'l lasa singur un minut,da'i tot ce are nevoie.Si daca intr'o zii cineva ti'l va fura.Nu plange. iti vor fura ceva ce tu mi ai furat mie...

Frumusetea ma orbit,daia na`m simtit nimic si u orice faceai uitam numai cand ma sarutai.

Realizez ca nu e c0rect,dar trebuie sa lupt ` cu zambetul` asta ` pervers `. .nu am` timp` nici` sa plang`

Nuu t` speria daca` acum snt fata rea, era timpuu s` spun sh e0 cva . Stiuu, nuu`tsi vne s` crezi ca nuu t` mai d0resk, s` ma dezbrak ptr tne nici nuu m` 0b0sesk

M`am saturat d` "j0cul" acesta, simt ca nuu mai p0t! As vrea d` tne s` uit p` l0c! De ce 0are nuu p0ate fii t0tul bine sh frum0s cum era inainte? ce`a f0st , a f0st

Ai f0st tare smecher pan` m`ai vrajit, dar tsi-ai batut j0k cand m`ai cucerit . te-am iubit 0 vreme, acum mi-a trekt, mai tradat stii bine, sh asta m`a durut "

Vreau cva d0oar pentru mne ca stiu cum sa`mi mearga bine.daca m intrebi d tne Du`te tare cat te tsinee`

Am putea fi impreuna tot restul vietii, (da?) Dar las-o mai subtire cu tarfele Am putea fi impreuna [stiu]. chiar daca asta se intampla doar noaptea tarziu

Nu te mai cred...e prea banal`...p0vesTea e la final

Spune stop ! Cnd te streseaza explikai ca exagereaza ... nu intelege? abereaza? spunei` pa` si se kalmeaza !

Zambete false. Priviri pline de ura. Invidie si minciuna. t0athe astea fara m0tiv`!:

Si daca el nu o sa-ti mai zica "Noapte buna!" . si daca nici pe strada nu o sa-ti mai zica "Buna!" . ai prietene care te suna sa-ti zica: "Fataa, esti de 1000 de ori mai buna"""

Spune'mi ce mai vrei acum de la mine? Du-te la ea poate iti e mai bine Asa a fost sa fie' asa va fi mereu.Nu uita ca pentru tot exista Un Dumnezeu

Am fost langa tine.Dar nu ti'a pasat! Du'te la ea! S-a terminat

Degeaba ma strigi si spui ca vrei din nou sa fii cu mine.Ai uitat cand sufeream zile si noptsi dupa tine Acum s-a terminat nu te mai vreau Du-te la curva ta.Te pwpa amica ta

O sa vina timpul cand iti vei da seama de toate Si o sa-ti dai seama ca am fost si-o sa fiu ce-a mai buna dintre toate

Timpul a trecut, M'am maturizat,Am fost aici .Dar am plecat

Incerc sa zambesc chiar daca eu plang in mine...Incerc sa zambesc chiar daca ma doare.

Cu indiferentza ta`.M`ai facut mai tare`.Acum nu`ti convine`.Dar incet,incet`.Calc pe urmele tale`.Si abia acum vezi si tu`.K indiferentza doare!

Şi poţi să ţipi, că nu te-aud. Şi poţi să plângi, că nu te văd. Şi poţi să pleci, că nu te caut. Şi poţi să faci ce vrei, că nu-mi mai pasă . . Chiar nu-mi mai pasă !

Razbunarea nu-mi aduce satisfactzii. insa []inDifeREntza MeA[] tzi-o Daruiesc cu multa Dragoste! ~~ ==> de-ar fi sa cruga LACRIMI, sa curga ale tale

E prea tarziu sa mai regreti o viata poti sa ma astepti...ca ce ai avut NU Ai PRETZUIT povestea noastra s'a sfarsit !

Te iubea, fraiere, chiar te-a iubit candva! Priveste-o dar stai departe de ea, acum nu te mai vrea! E mult prea tarziu pentru regrete, Nu te-a uitat, dar nici nu vrea sa te ierte!

Poti sa vii apoi sa pleci,dar te rog pe bune,de data asta daca pleci pleaca undeva in lume

v0kea`tah NU ma` mai atinge d muuult. e aceiasi placa veche pe care m-am saturat sa o askult

iti va fi dor poate’ntr’o zi…cand , auzindu’mi glasul, vei sti ca nu am sa revin…==> destinul meu e altul !

Merita un oscar pentru cat de bine joaca.Ii spune ca il iubeste.S-o mai ierte odataa. El crede si tace.Cum il minte pe el.Cu inca 2 , 3 La fel face.

sTii cαиd o sα`ti dαi seama caT αi iubiT`o? … aBia Iи ziuα iи cαre o vei vedeα cu aLtu`

CanD ziC gaTa pai Chiar e GaTa … n`O sa sTerG ToT ca sa`Ti ierT fapTa … sunT sOluTii … eXisTa meReu aLta … imi paRe rau dOua ziLe … duPa CaRe GaTa !

Si cReDeai ca De ma LaSi … Tu n`O sa mai ai urmas ? … uiTe ca ti-am araTaT … Ca lOcu` tau s`a oCupaT

De AtaTea GreSeli cu` GrEu Am TreCut.L`am IerTat MerEu tOt Ce mi-a FaCut.M`a MintSit FrumOs.M` fkt GelOasa.Sh` De AtaTea Ori La El M`am IntOrS:

Vreau ca atunci cand te gandeSti la mine Sa Spui Uite frate EA chiar tSine la mine!

Când o vezi,în mintea ta apare aceeaşi intrebare : oare prietenul ei o iubeşte mai tare?!

Nu-i place plimbarea, nu merge cu floarea Nu-i plac romantismele, vrea provocarea !

Te uiti la ultima poza si ai zambit, si strangi din dinti.Esti acelasi copil, dar ai uitat cum e sa simti.

| emc2 a răspuns:

"do us a favor and shoot yourself"