| Andreeamica a întrebat:

Hei TPU va rog ajutati-maaa! sad De cateva zile plac un baiat si el mi-a spus ca ma place dar nu imi arata ca ma place si ne vedem doar la scoala el e un pic mai smecher adica mai vorbeste si cu atele dar vorbeste cu el doar ca amici. si nu stiu ce sa fac cum sa-l fac sa vorbeasca mai mult cu mine si sa imi dea atentie mai multa si as vrea sa ma combin cu el. as vrea niste statusuri sau chiar niste sfaturi. Va rog frumos sa ma ajutati. Multumesc! happy:*

Răspuns Câştigător
| SucDeGuava a răspuns:

Sfatul meu? Nu mai saliva dupa el, pentru ca e jignitor pentru toata populatia feminina ca o domnisoara sa fie catelusul unui tip. Zici ca e "smecher"? Atunci nu merita. Daca vrei sa te "combini" cu el si reusesti, atunci nu o sa tina mai mult de 2 saptamani. Nu-i cersi atentia si fii demna. Daca intr-adevar ii place de tine, atunci tu nu ar trebui sa misti niciun deget, intrucat va veni la tine pentru naturalele si te va considera diferita (intr-un sens bun) fata de toate celelalte disperate. In concluzie, tu degizi daca vrei sa te injosesti incercand diverse modalitati de a te baga in seama, sau sa iti continui viata, lasandu-l pe el sa te observe si gandindu-te la lucruri mai folositoare decat un tip care incearca sa para smecher pentru ca nu gaseste alt mod de a se integra in societate.

3 răspunsuri:
| simonamaria a răspuns:

Daca ti-a spus ca te place si zici ca mai umbla si dupa altele s-ar putea sa le fi zis si lor acelasi lucru...

| xKnDiLy214 a răspuns:

Buna!
Daca el ti-a spus ca te place, dar nu iti demonstreaza fii mai atenta la cum se comporta cu tine ca sa fii sigura ca te place. Iar daca el este tot indiferent incearca sa il atragi dar la modul subtil fara ca el sa-si dea seama, insa nu uita sa fii tu insati. Daca ai reusit sa il faci sa te placa poarta-te usor indiferent cu el si in mod sigur nu ai cum sa dai gresi. Insa fara statusuri sau alte lucruri de genul asta pentru ca vei parea prea "disperata". Mult succes! :*

| Andreeamica explică (pentru xKnDiLy214):

NU sunt disperata dar na azi i-am trimis doua mesaje si nu a raspuns la nici unu si as vrea sa vorbesc cu el. dar nu am destul tupeu ca sa-i spun ceva. si nici nu stiu ce sa-i spun. pentru ca sunt "emotionata" cannd sunt cu el. Ajutama te rog si zi-mi ce sa fac. sa-l sun? dar mi-e frica sa nu zica ca il stresez... :* spune-mi ce sa fac sad