| pinkpanther_4414 a întrebat:

Sunt virgina, si as vrea sa imi incep viata sexuala.Am 17 ani.Cum este prima data? Doare tare? Curge mult sange? Ce pozitii ar fi bine sa folosesc ca sa nu ma doara tare? pupic:*:*

Răspuns Câştigător
| daii a răspuns:

Daca prietenul tau are rabdare.si experienta( nu trebuie neaparat) stie el cum sa faca. oricum durerea tot o sa fie.numai ca nu o sa mai simti tu asa tare. daca baiatul te ia cu vb dulci.si e pasional.nu o sa iti mai stea tie capul la cat de dureros estewinking. Sau poate sa nu doara delocwinking. La fel si la sange, la unele femei le curge la unele nu.
Successmug

by daiiwinking

7 răspunsuri:
| Artemiss a răspuns:

Sincer durerea difera de la o fata la alta... unele simt durere altele nu...acum partenerul trebuie sa fie tandru cu tine si sa nu te forteze, pozitia misionarului e cea mai potrivita...si in legatura cu sangerarea sa stii ca nu e obligatoriu sa iti curga din prima...depinde de himen... daca iti doresti cu adevarat si consideri ca persoana de langa tine merita sunt sigura ca o sa fie bine...nimeni nu a murit din astatongue

| yuli10 a răspuns:

Durere va fi, ea poate fi redusa daca esti foarte relaxata. ai nevoie de un preludiu rigoros si de persoana potrivita. sange nu curge mult iar ca pozitie gaseste una in care stai tu foarte comod.
nu uita sa te protejezi!

kratos
| kratos a răspuns:

Nu este o regula cu durerea si cu sangerarea. Depinde de la persoana la persoana. La inceput se face misionarul sau tu peste el, decizia este a ta. Nu folosi din prima prezervative cu striatii si nu uita sa-l rogi sa foloseasca prezervativul.

| Instinkt a răspuns:

Dc o are mai subtire nu o sa doara mult sau o sa curga mult sange iar despre pozitii lasa baiatu sa aleagawinking

| roxy_5007 a răspuns:

Nu-ti fa griji te rog si oricum curge putin sange nu o galeata si pozitiile nu conteaza dar poti folosii ceva mai simplu sa te relaxezi. Durerea este suportabila iar daca ai un himen elastic durerea este mai mica

| justify a răspuns:

Nu doare...(depinde de partener)... dar nici sange nu curge mult...stai linistita...doar relaxeazate si nu te gandi prea mult la ce urmeaza...savureaza momentul... dar inainte de ati incepe viata sexuala gandeste-te de 2 ori, pentru ca e ceva nu mai poate fi la fel ca inainte...sa nu regreti dupa aceea...:*

| purelove a răspuns:

Cum este prima data? sincer cred ca asta depinde de tine si de... EL... Hmm... la a doua intrebare... e normal sa doara, dar cred ca intensitatea durerii difera de la persoana la persoana. Depinde ce intelegi tu prin "mult" si... la fel depinde de organismhappy... Pozitia indicata... thinking misionar tongue