| adelynaa a întrebat:

Buna!
Aseara am avut o discutie seriosa cu prietenul meu, el a incercat si mi a propus sa facem dragoste, dar l-am refuzat (sunt virgina) pentru ca nu sunt inca pregatita si i am spus si lui asta ca mi-e frica ca ma doare si nu in ultimul rand ca s-ar putea sa ma lase pe urma ca nu stiu daca tine la mine si atunci m-a intrebat daca ma incalzeste pe mine cu ceva ca imi spune ca " te iubesc, nu pot trai fara tine..." si a 2 zi sa nu-mi raspunda la telefon pentru ca a 2 zi nu ar m-ai simti la fel, iar a 3 zi isi revine ca sa zic asa, nu stiu ce sa cred sad din cum se comporta cand suntem impreuna inteleg ca tine la mine, dar cand nu suntem parca nu-i pasa de mine. si astazi nu mi a raspunde la telefon.mi-a m-ai spus ca odata si odata tot o sa o fac si ca nu are de ce sa-mi fie frica... nu stiu chiar nu stiu ce sa mai cred. de inteles m-a inteles ca nu am putut aseara si mi-a respectat decizia in sensul ca nu a insistat si mi-a zis ca asteapta sa vina de la mine, el a incercat mi-a propus,,,. daca ma intalnesc cu el azi (in caz ca dau de el) nu stiu cum sa-l iau si ce sa-i mai spun ca sa nu se supere si sa ma inteleaga sa nu creada ca-l iau de prost si sa nu-l fac sa se simte naspha ca aseara un pic era dezamagit si simteam ca sufera ca nu mai poate ca mna ii baiat si i am spus asta dar nu a fost sa fie din partea mea.

ca si completare el are 22 de ani si eu 20.

17 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este prea mândru de el!
Îți vezi de treaba ta.
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Daca te iubea cu adevarat nu se supara pentru simplu fapt ca nu vrei sa iti incepi viata sexuala dar se pare ca el pune mai mult accent pe asta[la cei 22 de ani care ii are se comporta ca un copil de 10 ani, azi iti raspunde la telefon, maine nu raspunde ca asa are el chef], e decizia ta ce faci dar sa nu o faci numai de dragul lui apoi sa iti para rau

| MasterOfDisaster a răspuns:

Pff, cam incurcata treaba.
In primul rand: daca tu l-ai fi iubit cu adevarat, cred ca (tinand cont de varsta) ai accepta sa faci dragoste cu el. Nu poti avea totusi pretentia sa te astepte pana la 40 de ani. Tu nu trebuie sa fii atat de speriata.
In al doilea rand, si reactia lui mi se pare putin exagerata.

Cred ca relatia voastra cam ''scartaie'', si nu cred ca va prea iubiti.

O seara frumoasa!

| nesuferit a răspuns:

Ai 20 si esti virgina? si tot nu esti pregatita? te astepti sa faci sex de la 40 in sus.

| neutrino a răspuns:

La 20 de ani trebuie sa intelegi ca majoritatea relatiilor au drept scop sexul. Baiatul propune, fata accepta sau nu. Indiferent de rezultat, baiatul oricum va pleca si fata ramane plangand. Acestea sunt regulile jocului si este o mare greseala sa le ignori si/sau sa-ti faci iluzii.

| lpavel a răspuns:

Da e c-am nasoala treaba dar totusi intai punete pe tine pe primul loc, sa fi pregatita psihic iar fizic trebuie sa te pregateasca el ( adica sa te excite )! Pana nu ai sa simti ca esti pregatita psihic si fizic sa n-o faci ca iti va parea rau! Si eu sunt baiat si stiu ca e foarte naspa asteptarea dar daca intr-adevar te iubeste va astepta si va respecta decizia ta ca pana la urma o data iti pierzi virginitatea iar atunci sa fie placut, frumos... si sa nu-ti para rau de acele momente!

| h3r a răspuns:

Momentul ăla tot te va prinde, fie că o să fie cu el, fie cu altu!
Și încă ceva draga mea, oricât de atent ar fi atunci când vă vedeți, pe atât de indiferent este atunci când e plecat de lângă tine.
Ai o vârstă, trebuie să te gândești și la responsabilități.
El este nepăsător, după discuția respectivă el nu te caută și nu încearcă să vorbească cu tine, a uitat oare de teama ta?
Se vede că nu ești sigură pe el, de aceea nu vrei să faci acest pas.
La 20 ești foarte pregătită pentru acest pas...mai rămâne decizia ta, dacă tu consideri că el merită decența ta sau nu!
Dacă nu vrei s-o faci cu el, n-o fă și gata. Înseamnă că nu este el pentru tine, cel atent și care să merite tot de la o femeie.
O să simți când ești pregătită să i te dăruiești lui...sau următorului!
Problema este că tu nu simți, deci nu are rost să te mai simți vinovată, îl iubești dar te dezamăgește, urâtă reacție a avut!

| h3r a răspuns:

Îmi cer scuze pentru greșelile din răspunsul anterior, nu mă lasă să-l modific, al naibii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu te intelege si va renunta la relatia voastra, atunci nu te merita.In viata, nu totul se bazeaza pe sex.Sexul vine de la sine, atunci cand este momentul.Numai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Dacă te iubeşte cu adevărat te aşteaptă până la 30 de ani, nu te forţează să faci pasul.
Nu te merită, ar trebui să-ţi vezi de treaba ta.
Te pup!

| e1xtz a răspuns:

Apai..pe aici fatucile de 13 ani intreaba de sex anal.tu vii si spui ca la 20 de ani esti virgina..astia pe aici sar cu gura ca ce nenorocit ca la 22 ani vrea si el pasarica..in fine..nasol si pentru tine, si pentru el

| Ycu a răspuns:

Domnisoara, cand o sa fi pregatita o sa stii asta, daca te iubeste te va astepta, daca nu te asteapta nu te iubeste (logic), daca decat asta cauta lasa-l.

| iarin a răspuns (pentru Ycu):

Sunt de acord cu Ycu daca te respecta te asteapta pana imbatraneste. Si asta e o chestie ce vine de la sine, dragoste nu poti face la comanda pentru ca ala se numeste sex. Atunci cand mintea ta e pregatita si corpul o sa fie. Daca te doare? Nu e neaparat, asta depinde de el. Dar din cate vad nu e baiatul perfect pentru o fata ca tine. Eu daca as fi baiat te-as tine in puf. Eu sunt mai mica decat tine si iubitul meu a stat 1 an si ceva doar cu pupici si nu insista, il iubesc enorm pentru ca ma respecta si il tratez ca pe un rege si invers. Bafta! :*

| Ycu a răspuns (pentru iarin):

Felicitari si tie si lui, asa este o relatie adevarata, pana la urma sexul e doar o relatie fizica, adevarat la timpul lui este frumos, dar nu cum se intampla in ziua de azi, dragostea nu se programeaza, cum fac acesti copii in ziua de azi, gen de revelion vom face acel pas, nu. Aceasta este o chestie care se simte si mai presus de cuvinte si deci nu poti sa o comunici, deci acela se numeste sex. Apreciez sinceritatea ta, iti doresc o viata minunata de ce nu alaturi de acel baiat daca exista respect si dragoste reciproca asta este cel mai important. :*

| 7639781254 a răspuns:

Invata sa scrii corect si dupa aia poti sa-ti cauti un iubit.

| orangeswallowtail a răspuns:

Amm...poate raspunsul meu o sa te supere, insa ceea ce a facut denota faptul ca sta cu tine doar pentru actul in sine..mai mult ca sigur ceea ce simti tu nu simte el si asta reiese din cea facut dupa discutia de atunci, daca te ar fi iubit, probabil si-ar fi cerut scuze daca te-a incomodat propunerea, ar fi zis ca te va astepta oricat e nevoie etc nu ar fi incetat sa iti mai vorbeasca un timp.iar partea cu luatul de prost, e manipulare. sper sa va fie bine amandurora, mai ales tie si sa faci alegerea corecta..este important sa te simti tu ok, si sa nu ai regrete dupa...multa bafta!

| Balan_Ema_1998 a răspuns:

Nu te grabi, daca nu esti pregatita!
NU LUA IN SEAMA TOATE COMENTARIILE DE prost gust de AICI! Tu trebuie sa-ti fi dat seama, ca NU TE IUBESTE pentru sufletul tau, ci pentru..pentru corpul tau.AI GRIJA DE TINE!