| anonim_4396 a întrebat:

Am cunoscut un tip pe net si mi-a propus sa mergem la un suc.Am refuzat prima oara dar dupa aceea a mai insistat si am zis ok.Problema e ca ba nu am avut timp, ba am amanat intalnirea, deoarece el are 29 de ani, aproape 30 si eu peste putin timp 18. O sa spuneti probabil ca varsta nu conteaza dar pentru mine da, el sigur vrea ceva serios gen casatorie si eu nu vreau de la varsta asta. Mi-am dat seama de asta in functie de ce mi-a zis...
I-am spus ca ne vedem maine dar nu stiu, parca ceva ma retine, m-am mai intalnit cu persoane de pe net ce-i drept, nu cu multe, dar cu el parca ceva ma retine si de obicei am intuitie buna.
Ce ziceti sa ma intalnesc cu el? Sau daca il refuz, cum sa fac in asa fel incat sa nu se supere pentru ca i-am tot zis ca poate ne vedem si acum poate dau inapoi?

12 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Spune-i ce gândeşti. Exact ce ne-ai spus şi nouă! Când aud chestii din astea cu cum să-l refuz dar să nu se simtă rănit. păi e ca şi cum i-ai spune unui om, îţi tai un deget, dar tu fi happy. Baftă!

| VodkaCoca a răspuns:

Pai doar nu esti obligata sa te intalnesti.
Spune'i ca te'ai impacat cu fostul prieten s'au pur si simplu dai ignore din lista de mes fara sa ii zici laughing.
Si de unde stii tu ca la 30 de ani vrea casatorie? Daca vroea casatorie era deja casatorit pana acum, nu mai fi tu asa sigura ca sunt oameni si peste varsta de 30 de ani care cauta aventuri. Ai grija cu intalnirile de pe net, eu prima dragoste cu care am stat 2 ani si 6 luni am gasit-o pe net, dar un alt exemplu o prietena de-a mea s-a dus la intalnire si dusa a fost, m-a sunat dupa cateva zile si mi-a zis ce i s-a intamplat si dupa aia nici ca am mai auzit de ea si a trecut deja un an si ceva. Daca te retine ceva nu te duce, ai grija ce faci! :*

| Ela_PuRpLe a răspuns:

Mda, i-am spus ca vreau sa fiu singura un timp si s-a suparat si a inchis telefonul...

| Sapphire a răspuns:

Eu zic totusi sa incerci sa te vezi cu el. Mai tarziu pot aparea regrete, te vei intreba "cum ar fi fost daca?". Chiar daca nu iese bine stii ca macar ai incercat. Cat despre casatorie nu cred ca ar face pasul asta asa repede cu tine. Doar ce v-ati cunoscut, e un om matur si stie ce inseamna asta, parerea mea.

Răspuns utilizator avertizat
| bluepuff a răspuns:

Hei ce conteaza? fa-i ce simti!
eu zic sa nu te intalnesti cu el...se supara, asta e! putin mai conteaza si apoi are 30 de ani. Nu-tii mai ajung baietii intre 18-20 si ceva de ani? ai trecut la 30? nu te supara, cauta altul mai tanar.Si de s-ar supara ce mai conteazA? nu vrei si gata! nu esti obligata. Cine stie ce dement poate sa mai fie.si dupa sa numai scapi de el! las-o balta. Din moment ce nu te cunoaste, de ce ar suferi? cu ce l-ar supara asa rau? se pot intampla multe.straight face

| psiko a răspuns:

Auch! Nu te intalni cu tipi de 30 de ani, ce dracu'. Mai bine cauta si tu un baiat intre 17-19 ani care sa se conformeze asteptarilor tale. Scuze ca am deviat de la subiect; tipul asta de 30 de ani nu o sa te ceara in casatorie ( eu numesc asta vrajeala de moment) si nici nu o sa te iubeasca, eu zic ca este cam pedofil. eh, asta e parerea mea. Tu fa cum crezi, dar tine seama de ce am zis eu si persoanele care tiau mai raspuns la intrebare. AWF!

| Georgiiiii a răspuns:

Pai intalneste-te si daca nu iti convine spune-i ca nu o sa mearga si ca nu va potriviti

| alexx_8375 a răspuns:

Te-ai gandit ca vrea doar sa te duca pe dn1 laughing)? ai 18 ani... ( acum fara gluma )

| Mihaela_5169 a răspuns:

Adevarul e cea mai buna minciuna.

| dichi a răspuns:

Ai vazut cazul ala la televizor cu informaticianul care i-a taiat capul cu toporul fetei pe care a cunoscut-o pe internet? S-au cunoscut online, s-au intalnit, el a placut-o, ea nu a mai vrut, el a amenintato si pana la urma final tragic. Parerea mea sincera dupa proverbul american "better safe than sorry". Fie iei o prietena cu tine la intalnire si iesiti intr-un loc public, fie renunti la idee si iesi cu cineva despre care totusi ai mai multe cunostinte sau il cunosti prin intermediul unei persoane de incredere. Succes

| Ciuƒix a răspuns:

Spune. i ca nu crezi ca e asa o idee buna sa va vedeti... o sa inteleaga.