| alexandra657 a întrebat:

aseara am facut dragoste cu prietenul meu si a fost a treia oara cand a incercat sa ma dezvirgineze. Am mai incercat acum 2 saptamani dar m.a durut prea rau si am renuntat....aseara insa am reusit sa suport durerea si a introdus.o pe toata. Nu ne.am protejat pentru ca a inceput dintr.o joaca si nu ne.am gandit ca o sa ajungem atat de departe. El spune ca nu e sigur daca si.a dat drumul, dar crede ca da. In timpul actului i.a curs acel lichid. Ciclul menstrual il am neregulat si imi e frica sa nu fi ramas insarcinata. De dimineata cand m.am trezit eram foarte ametita si imi era greata. Ma doare spatele si sanii si nu mai am pofta de mancare. Credeti ca as fi putut ramane insarcinata? Ajutati.ma cu un raspuns cat mai repede va rog. Sunt foarte speriata

4 răspunsuri:
| asul10 a răspuns:

Daca e prematur baiatu', te-ai dus pe apa duminicii.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru un raspuns clar, concis si corect sunt necesare cateva date pe baza carora sa se poata da un raspuns stiintific, nu ca cel dat de Kyba deoarece din datele prezentate in intrebare se pot formula doar pareri fara nicio valoare reala asa cum au facut-o deja cei ce ti-au raspuns. In cazul in care vei prezenta urmatoarele : in ce perioada a avut loc ultima menstruatie, data prezumtiva a viitoarei menstruatii, data exacta a producerii sexului, cam de cate zile au fost ultimele cicluri menstruale (daca iti mai aduci aminte) pentru a avea o idee despre cat este de regulat/neregulat ciclul tau menstrual, este posibil sa se poata trage o concluzie si pe baza acesteia sa se poata da un raspuns cat mai corect.

| Emilian65 a răspuns:

Din dorinta de a te dezvirgina, ati uitat sa va protejati? Ce pacat! Asta va duce la alte probleme care va afecteaza toata viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai motiv de ingrijoarare serioasa momentan. Cel mai bine ar fi sa mergi la o consultatie.
"Daca esti la primul test de sarcina, oricat de nerabdatoare ai fi sa afli rezultatul, e bine sa ai in vedere urmatorul lucru. Un test facut mult prea devreme, cu o saptamana sau mai mult inainte de ziua menstruatiei, poate fi inselator.

In cazul in care nu iti doresti o sarcina si vrei sa te convingi ca asta nu se va intampla acum, un rezultat fals-negativ ar putea sa-ti dea un sentiment fals de eliberare, sa crezi ca ti s-a luat o piatra de pe suflet. Asta desi sarcina ar putea fi in dezvoltare dar intr-o faza mult prea putin avansata pentru a putea fi depistata. Desigur ca un rezultat fals-negativ nu iti face bine nici daca iti doresti nespus de mult un bebe. Daca obtii un rezultat aparent negativ si iti doreai mult sa vina Barza, atunci risti sa fii incercata de un sentiment de usoara tristete sau chiar o dezamagire profunda.

Sunt situatii delicate si stari prin care cu siguranta nu iti doresti sa treci. Fie ca te pregatesti sa devii mama sau nu, le poti evita usor daca ai putina rabdare si astepti pana la 5 zile inainte de menstruatie, atunci cand poti folosi cu incredere un Test Barza Ultrasensibil."