| anonim_4396 a întrebat:

Hei!
. Am avut contact sexual protejat. La final și.a dat drumul afară, dar am constatat ca umpic mai jos de jumătatea prezervativului există o găurică... Cât vârful acului ..sunt speriata... Credeți ca sunt șanse să rămân însărcinată? Am avut menstruație după 21.09. 2015 până pe 27-28.
Va rog. ajutati.mă!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In acest moment te afli in perioada fertila si aproximativ cam in preajma zilei de ovulatie. Ai afirmat ca a ejaculat doar dupa ce si-a scos penisul din vagin deci in aceasta situatie chiar si in cazul unei gauri mai "mari" in prezervativ nu a existat posibilitatea ca sperma sa ajunga in vaginul tau. In aceasta situatie deoarece au lipsit spermatozoizii nu exista nici posibilitatea sa se produca fecundarea deci nici formarea si instalarea unei sarcini. Multa sanatate.

1 răspuns:
| Emilian65 a răspuns:

Daca a ejaculat in afara vaginului tau, nu sunt sanse sa ramai gravida.