| andreywtza a întrebat:

aseara am facut dragoste pentru prima data cu pr meu iar cand urinez ma ustura...din ce cauza?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Dacă DOAR aseară ai fost dezvirginată, atunci este NORMAL ca acum să ai unele usturimi ( în acea zonă ) la urinare - asta deoarece, fiind primul contact sexual ( şi probabil nu ai fost suficient de "umedă" ) s-a produs o iritaţie locală, şi de acolo senzaţia de usturime ( care ar trebui să treacă în 2-3 zile )!

Dacă, totuşi, acea usturime NU trece în 3 zile, sau dacă apar şi alte simptome; secreţie "dubioasă" ( urât mirositoare, în general maronie/brun-roşcat ), durere locală, mâncărimi, senzaţie de urinare deasă, dureri abdominale ( ovare ), etc. - ATUNCI se IMPUNE un control ginecologic, fiind vorba de o INFECŢIE!

În acel caz, RECOMAND să mergi URGENT la un control ginecologic, pentru a-ţi recolta o cultură din secreţia vaginală - iar în urma analizei vei afla EXACT ce infecţie este şi vei primi tratamentul aferent!

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai luat o infectie uro-genitala, probabil fiindca nu ati respectat masurile minime de igiena sau prietenul tau nu si-a facut ca lumea toate analizele obligatorii. Trebuie sa mergi luni la medicul de familie pentru tratament.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te doare din cauza ca trebuie sa mai astepti sa se refaca himenul.N-ar trebui sa usture.Mai bine du-te la medic.Nu mai pacatui, sexul este destinat doar persoanelor casatorite.

| Ciufulituuu a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing Tu esti ceva calugar? WTF? cum adica daca faci sex e pacat? ca Nu`mi dau seama...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ciufulituuu):

Nu ai citit pana la capat? Sexul este destinat doar persoanelor casatorite.

| Ciufulituuu a răspuns (pentru anonim_4396):

Da...De ce? Adica daca eu nu ma casatoresc ca nu vreau nu am voie sa fac sex?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ciufulituuu):

Cum vrei.Depinde de educatie.

| Ciufulituuu a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai nu e nici un pacat....sau mnoah poate is eu mai prost...big grin in fine

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ciufulituuu):

Nu esti prost, doar neinformat in legatura cu ce zice Biblia(eu sunt catolic).
Apocalipsa 21:8,, Dar, cât despre fricoşi, necredincioşi, scârboşi, ucigaşi, curvari, vrăjitori, închinătorii la idoli şi toţi mincinoşii, partea lor este în iazul care arde cu foc şi cu pucioasă, adică moartea a doua."
Evrei 13:4 Căsătoria să fie ţinută în toată cinstea, şi patul să fie nespurcat, căci Dumnezeu va judeca pe curvari şi pe preacurvari.
Sfânta Scriptură (Faptele Apostolilor 15:20; Romani 1:29; 1 Corinteni 5:1; 6:13, 18; 7:2; 10:8; 2 Corinteni 12:21; Galateni 5:19; Efeseni 5:3; Coloseni 3:5; 1 Tesaloniceni 4:3; Iuda 7).
Biblia promovează abstinenţa sexuală înainte de căsătorie. Relaţiile intime dinaintea căsătoriei sunt la fel de greşite ca şi adulterul sau alte forme de imoralitate sexuală, întrucât toate acestea implică relaţii sexuale între persoane care nu sunt căsătorite. Relaţiile sexuale între un bărbat şi soţia sa reprezintă singura formă de relaţii sexuale permisă de Dumnezeu.

Relaţiile sexuale dinaintea căsătoriei au devenit foarte obişnuite din mai multe motive. Mult prea adesea oamenii se concentrează pe aspectul "recreativ" al relaţiilor sexuale fără a-şi da seama de aspectul "re-creativ". Sigur, relaţiile sexuale sunt plăcute. Dumnezeu le-a conceput să fie aşa. El doreşte că soţul şi soţia să se bucure de relaţii sexuale, dar numai în cadrul căsătoriei. Cu toate acestea, scopul primordial al relaţiilor sexuale nu este plăcerea, ci mai degrabă reproducerea. Dumnezeu nu interzice relaţiile sexuale dinaintea căsătoriei pentru a ne răpi plăcerea, ci pentru a ne proteja de sarcini nedorite şi a evita naşterea unor copii nedoriţi de părinţii lor sau pentru a proteja părinţi care nu sunt pregătiţi pentru a avea copii. Imaginează-ţi cât de mult bine ar aduce lumii de astăzi dacă modalitatea în care Dumnezeu vede relaţiile sexuale ar fi respectată: mult mai puţine boli transmise pe cale sexuală, mai puţine mame necăsătorite, mai puţine sarcini nedorite, mai puţine avorturi etc. Abstinenţa este singura modalitate dată de Dumnezeu care trebuie practicată în ceea ce priveşte relaţiile sexuale dinaintea căsătoriei. Abstinenţa salvează vieţi, protejează copiii, oferă relaţii sexuale cu valoare adecvată, şi cel mai important, Îl onorează pe Dumnezeu. Asa ca parerile sunt impartite depinde de care parte te situezi.

| Auslesse a răspuns (pentru Ciufulituuu):

E de înţeles de ce susţine @Baloo acest lucru...pentru că e catolic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raspunsul tau se afla in intrebarea pusa =)

| εʟʟα1Зcσσʟ a răspuns:

Buna! pai prima data ar trabui sa te edoara atat si sa se rupa himenul. Daca te ustura ai o infectie ceva iti sugerez sa mergi al ginecolog urgent! Succes

| FloriNk a răspuns:

Probabil esti inca,, incordata'' sau ai un fel de imflamatie oricum nu iti face grija daca ati facut-o protejati

| andaandalutza a răspuns:

Posibil sa ai o infectie, mai ales daca ati facut-o neprotejat.cel mai bine e sa mergi sa faci un control.