| mircea505 a întrebat:

Buna
aseara am facut sex anal cu prietena mea de 22 de ani. daca mai fac sex anal si ejaculez inauntru in eaanal poate ramane insarcibata? tog seriozitate

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU! Anusul si rectul sunt organe din sistemul digestiv, care nu au legatura cu sistemul reproducator. Ejacularea partenerului in interiorul anusului nu va duce la o potentiala sarcina. Insa ai grija ca in timpul preludiului sau ejacularii sperma sa nu ajunga in preajma vaginului, mai ales in situatia in care vaginul se afla destul de aproape de anus.
NU poti sa ramai insarcinata, dar te poti infecta cu o infectie cu transmitere sexuala! Prin anii 1990 era „la moda" virusul HIV.

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

NU se poate ramane insarcinata in urma intretinerii de contacte sexuale anale. Probabilitatea de a se naste/realiza o sarcina este de domeniul miracolului astfel ca o astfel de "minune" este atat de mica/infima incat nici nu se poate lua in calcul/discutie. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Există doar riscul ca sperma să se scurgă din anus peste labii și vreun campion să ajungă la ovul. Dar cum ziceau și restul - probabilitatea e de unu la o mie de ani.
În schimb, probabilitatea ca în câteva zile să te alegi cu o infecție bacteriană pe penis dacă mai faci sex anal neprotejat este enorm de mare.

| kandaraki a răspuns:

Ce seriozitate daca tu nu poti scrie macar corect?

| Horusss a răspuns:

Nici nu se pune problema sa ramana insarcinata, pentru ca ea sa ramana insarcinata este nevoie sa ii penetrezi cu penisul vaginul, lucru ce nu s-a intamplat deci raspunsul este NU.