| Badrock a întrebat:

Hei! Va urez un An Nou fericit
Eu nu stiu sa dansez deloc, și as vrea sa învăț, dar sunt timida, nu-mi place când cineva se uita la mine, am multe emoții și nu știu cum sa scap de ele.Nici manele, nici nimic.Nu vreau sa merg la cursuri de dans. Sa va povestesc, aseară am mers la petrecerea dintre ani cu prietenul meu, toată seara am stat pe scaun și m-am uitat la el cum dansează cu alta. Mi-am stricat toată seara, și asta din cauza mea.
Am dansat la început maxim 5 min și după am stat pe scaun, ma simt prost.
Voi cum a-ti învățat sa dansați?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Am mers la dansuri populare în liceu. Apoi la reuniunile care se organizau. Apoi la sălile de dans unde tinerii se adunau sâmbăta și duminneca. Soluția este să te ridici de pe scaun și să dansezi. La început te vei mișca mai stângaci sau mai prostuț, iar apoi vei învăța. Nu cere nimeni să te miști ca o balerină.

| Nirvanaaa a răspuns:

Nu pot sa zic ca am invatat. Mă adaptez pe loc.
Dar singura șansa e tocmai sa dansezi la petreceri, sau unde se iveste ocazia.
Dacă nu o faci nu ai cum sa scapi de stresul ăsta. Stai liniștita ca nimeni nu se gândește cum dansezi tu, ca și ei sunt ocupati sa se distreze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-am învățat să dansez dar mă prostesc și eu. Dar îmi iese. big grin

| DianaEmmaPink a răspuns:

Și eu sunt timida și ador dansul am fost la cursuri dar din cauza timidității nu puteam sa ma mișc și am renunțat. Am început sa ma uit la tutoriale de pe YouTube singura în camera mea apoi când mam simțit pregătită am dansat în fata celei mi bune prietene care spre norocul meu este foarte bună la dans a participat și la concursuri, lund locuri foarte bune. Când ea a spus ca este foarte bine am prins curaj și am dansat în fata oamenilor(la petreceri și altele sa nu crezi ca am început sa dansez ca nebuna în fata necunoscutilor) și a fost genial. Acum nu ma mai pot opri din dansat și nu mai îmi este rușine sa o fac în public chiar dacă sunt inta foarte timida. Nu știu dacă răspunsul meu te-a ajutat dar oricum de multe ori vine dela sine. Mult succes!

| aiamicăgen a răspuns:

Nu gândii atunci când o faci. Nu te gândi la cei care te văd. Fă ți de cap! Ei sunt prea ocupați să fie atenți la ce fac ei. Plus ca nu prea ai cu ce greșii!