| Lavy_5428 a întrebat:

As dori sa ma ajutati cu un sfat. Prietenul meu are nevasta si ea vine acum de sarbatori acasa. El mi-a demonstrat ca ma iubeste dar nu stiu... mi-e frica, ca se vor impaca. Sunt foarte geloasa...Ar trebui sa fiu? fundita mersi mult mult

Răspuns Câştigător
| Corina a răspuns:

Draga mea, sfatul meu sincer este sa-ti cauti un baiat/barbat fara obligatii. In astfel de situatii este destul de greu de prevazut, dar de cele mai multe ori, daca sunt insurati, barbatii revin la sotiile lor. Pana nu il vezi ca este despartit du acte in regula nu-ti fa niciun plan in privinta lui. Barbatii sunt asa de vicleni si cauta numai sa-si satisfaca poftele, incat nu poti sa ai incredere. Cu atat mai mult daca este casatorit. Am cunoscut si eu candva niste tineri care spuneau tuturor fetelor ca sunt necasatoriti, pentru a putea profita de ele si cand colo, pe ei ii asteptau nevestele si copiii acasa. Deci, sfatul meu sincer si prietenesc este sa-ti cauti alt prieten si sa nu ai incredere in dovezile lui de dragoste, caci sunt false si tu vei fi cea care vei regreta la urma. Nu stiu cati ani ai, dar cred ca undeva exista un baiat care abia asteapta sa-ti fie prieten. Dumnezeu a sortit fiecaruia dintre noi o jumatate, dar pentru aceasta trebuie s-o cautam cu atentie. Sa fii iubita!