| georgy7165 a întrebat:

Vineri seara am fost la un chef cu prietenul meu.Totul era bine pana am inceput sa dansam( prietenul meu nu danseaza deloc... mi-a zis ca nu-i place si nu am reusit sa-l conving sa o faca). Pe ringul de dans eram multe persoane si cativa baieti m-au invitat la dans.
Prietenul meu mi-a reprosat a doua zi ca de ce am dansat cu alti baieti si ca nu trebuia sa fac asa. Eu i-am explicat ca nu am nicio treaba cu baietii respectivi. La chefuri se danseaza nu se sta pe un scaun toata noaptea.El s-a suparat pe mine si mi-a zis ca si-a schimbat parerea despre mine. Nu stiu ce sa fac sau ce sa mai cred. Mi se pare ca e prea gelos.(I-am spus ca daca ar fi dansat as fi dansat cu el). Mi-ar prinde bine niste sfaturi.

Răspuns Câştigător
| DeehhCarla a răspuns:

Tu nu trebuie sa te simti vinovata,prietenul tau nu iti poate impune cu cine sa dansezi sau nu, daca lui nu-i place, ar trebui sa stea frumos si sa nu comenteze, gelozia asta este prea de tot, ai grija mai tarziu sa nu te loveasca cunosc cazuri.

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca el nu danseaza nu are dreptul sa iti interzica si tie lucrul asta, e gelos pe prostia lui nu pe tine

| catablondu a răspuns:

Buna, vina lui e ca nu danseaza cu tine, stiind ca iti place sa dansezi. Atata timp cat nu a observat gesturi de tandrete intre tine si baietii cu care ai dansat nu are motive sa isi schimbe parerea despre tine. Oamenii care isi schimba asa de usor parerea, nici macar nu au o parere. :-) kiss

| anadark84 a răspuns:

Tu nu ai nicio vina! Daca el nu danseaza, tu ce sa faci? Sa stai lipita de el?

| IREros a răspuns:

Depinde ce fel ai dansat. Nu se supara nimeni la un dans decent in doi, sau hora sau mai stiu eu ce. Dar daca v-a luat cu tandreturi sau dansuri din alea curu in poala lui, e cam nasol. Nu stiu cui sa ii dau dreptate lui sau tiebig grin pentru ca nu stiu cum ati dansat. Dar daca ai dansat civilizat atunci nu ar trebui sa te simti vinovata si nici el gelos (totusi de ce nu danseaza? nu e o rusine sa nu stii, plus ca se invata usor... si e distractivbig grin).

De reparat nu stiu ce poti repara, daca nu ai gresit nu ai de ce sa iti ceri iertare, de discutat nu aveti ce discuta, decat sa ii reprosezi ca nu danseaza, ceea ce l-ar supara probabil iar. Succes in relatiebig grin asta sau viitoare.

| diditza23 a răspuns:

Data viitoare daca se mai intampla ca el sa nu vrea sa danseze si sa te invite alti baieti la dans, i-as spune inainte ca ai fost invitata la dans si totusi tu vrei sa dansezi doar cu el. poate aa il impresionezi si il convingi sa danseze si el cu tine happy

| Teemo98 a răspuns:

Poi incearca sa il inviti la ceva tot de genu' dansului in care sa se implice si el cu tine si sa ii spui ca il iubesti si incearca data viitoare sa nu ii mai dai motive din astea pentru ca baietii sunt foarte gelosii crede-ma. Sper sa iti fiu de ajutor si daca mai ai nevoie de sfaturi din astea te ajut oricand cu placere. FUNDA?

| crystiyna a răspuns:

Fata daca era barbat iti spunea atunci cand ai dansat. la ce naiba ti-a zis a 2a zi. ca sa te enerveze? eu zic sa vorbesti cu el, sa ai o discutie cu el prin care sa-i explici frumos fara cearta sau pe un ton urat ca tie iti place sa dansezi, ca asa esti tu si nu te poti schimba dar spune-i k il intelegi si pe el si ca iti pare rau. Asigura-l ca nu ai absolut nici o treaba cu baietii aceia, mai ales ca era si el de fata. Pe de alta parte, gandeste-te dk u ai fi fost in locul lui si el ar fi dansat cu niste fete, cum te-ai fi simtit?

| The0 a răspuns:

Scuza-ma, dar tu ni prea ai nici macar cea mai mica vina! In primul rand, prietenul tau nu are nici un drept asupra ta, prin urmare, nu iti poate impune ce sa faci si ce nu! E mult prea gelos, si posesiv. Discuta liber cu el depre asta, si explica-i ca nu e bine sa se poarte asa cu tine, s-ar putea sa te piarda!