| babydol a întrebat:

aseara prietenul meu mi-a trim mesaj in care zicea sa nu'i mai trim mesaje ca il streseaza. vreau 2-3 zile sa nu i mai dau nimic nici mesaj nici tel. tiind cont ca ii trimiteam in fiecare zi mesaje. oare o sa simta lipsa mesajelor si tel sau nici nu observa si va fi bucuros ca a scapat de mine si ca il las in pace?

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cred ca se va bucura ca nu-i mai trimiti mesaje (toata lumea e deranjata de primirea mesajelor inutile). Despre telefoane, nu cred ca le va duce lipsa 2-3 zile. Adica, in mod normal, ar trebui sa vorbiti la telefon o data la 2-3 zile, asa incat practic veti intra intr-un ritm normal.

| monyk a răspuns:

Buna, draga mea, bine faci...pentru ca el si-a luat-o in cap ca vede ca il cauti si ca iti pasa; ia nu il cauta sa vezi cum te cauta el mai devreme sau mai tarziu.
Fi si tu mai indiferenta si sa vezi ca functioneaza asta; si eu inainte il cautam pe prietenul meu foarte des si el nu prea, dar am zis sa il las, sa nu il mai sun si sa ii trimit sms-uri si apoi a inceput el sa ma caute si sa ma sunehappy, acum mereu el suna si trimite sms-uri si eu nu prea, nu ca nu mi-ar pasa dar il las pe el sa faca primul pas; inteleg ca tentatia e mare si ca vrei sa vb cu el, sa ii trimiti mesaje ca asa suntem noi fetelehappy, dar fara sa exagerezi, lasa-l in pace, nu ii da niciun semn de viata, va simti lipsa apelurilor de la tine si mesajelor, sigur! Ai grija de tine si desi vrei sa il suni nu o fa, daca te iubeste tot el te cauta!

| Vizitiul a răspuns:

Poate esti prea posesiva, i-l sufoci cu exacerbarea ta in materie de mesaje, fi si tu ceva mai discreta. Ce-i prea mult, nu-i sanatos. Daca obisnuiai sa-i trimiti mesaje in acest ritm si a fost de acord, iar acum a ripostat, inseamna ca ceva nu-i in regula. S-ar putea sa "divorteze", dar nu vrea sa-ti spuna verde-n fata, prefera sa te lase sa ajungi tu la aceasta concluzie.

| Vizitiul a răspuns:

Il*

| 16.laura.16 a răspuns:

Sincer, in felul in care ti-a spus-o, consider ca nu-ti v-a duce lipsa prea tare!
Un baiat care, in loc sa se bucure de fiecare vorba schimbata cu tine se simte stresat, nu te merita!
Crede-ma!

| ndddiana a răspuns:

Nuh cred ca asta e motivul,, ca il stresezi,, nu. in nici un caz
Daca ii trimiteai un sms in fiecare zi nu mi se pare mult e oky atata timp cat ai o relatie cu el. Poate altceva il streseaza pe el
Vb cu el si intreaba-l ce s-a intamplat de s-a schimbat sau de ti-a spus asta.
daca zice ca asta e adevarul atunci nu il mai cauta deloc. lasa-l singur si ai sa vezi ca daca o saptamana nuh vei da nici un semn de viata te va cauta el. daca trece mai mult timp trimite-i un mesaj si spune-i ca vrei sa te despartzi de el (atata timp cat il stresezi il lasi in pace si daca nu te cauta nici el at vrea sa fie lasat in pace deci. fa tu primul pas) + ca baietilorle trebuie si un pic de timp liber sa nu fei stresatzi tot timpul. ai grija ce faci
Lasa-l o vreme daca el asa vrea, sau cum ti-am spus daca trece mult timp trimite-i un ultim mesajhappy

| gagica a răspuns:

Draga babydol baieti sunt putin diferiti ca noi fetele, noi mereu ardem de dorinta sai spunem iubitilor nostri cai iubim la fiecare 5 min insa ei nu sunt chiar asa. Da le place si lor atentie din partea noatra insa sa nu exageram, este bine ca scrii mesaje insa incerca sa te mai abtii putin arata-i prietenului tau ca astepti si tu ceva de la el asteapta macar o zi ca el sati scrie tie mesajul primul. Iar daca un timp cum ai spus tu nu ii vei scrie mesaje sigur ii va duce dorul la mesajele tale cu toate ca poate si sa nege acest lucru...Incearca sa nu-i scrii macar o zi doua dar daca va scrie el primul raspundei.Bafta si mult succes team pupat.

| LaCrImI sI nUmAi LaCrImI a răspuns:

Depinde ce fel de persoana este daca este o persoana care nu ii prea place sa fie stresata...
se va bucura un pic
daca este persoana care ii place sa fie tot timpu atent sa stie tot timpu cea ce faci va simti lipsa mesajelor...
dar daca tu spui ca ti-a dat el mesaj sa nu ii mai dai asa multe mesaje se va bucura...
de ex mie nu imi place ce prietenu meu sa ma streseze cu telefoanele cu mesajele...

| Fallen Angel a răspuns:

Dupa mine e bine cum procedezi. Exact sfatul asta l-am dat la o alta intrebare acum 2 zile. Vezi ce efect are. Nu sunt foarte sigura ca ii vor lipsi apelurile si mesajele tale deoarece iti zice sa nu il mai stresezi cu ele. Ai o sansa la un milion deci ai grija. Eu iti urez noroc. Te-am pupat!