| anonim_3952 a întrebat:

A fost o relatie de 4 luni. el m-a iubit enorm si a facut atatea pentru mine dar eu i-am gresit in nenumrate randuri cu comprtamentul meu.la fiecare cearta ii trimiteam mesaje de desprtire, nu am stiut sa ii ofer afectiune, intodeauna ma alinta si se purta foarte frumos cu mine dar eu niciodta nu am facut-o.si la ultima cearta. nu i-am rasp o seara la telefon, apoi el nu mi-a mai dat nimic si i-am zis ca nu a tinut niciodata la mine ca daca tinea ma cauta si in timpul zilei, l-am facut mincinos si mai multe chestii. iar la cateva ore i-am trim mesaj ca vreau sa ne desprtim si ca e un mincinos.in fine mai multe reprosuri pe care am realizat ca nu le merita. iar el a iesit la discoteca si in seara aceea s-a combinat cu versioara lui. i-am trim un mesaj ca tot la fel tot felul de chestii si de reprosuri si ca e ce nu da nimic. iar el mi-a trim un mesaj inapoi ca nu stiu ce inseamna cuv afectiune, si ca sa nu-l mai deranjez ca se supara pritena.am incercat sa vorbesc cu el si mi-a zis ca mi-a dat atatea sanse si eu mi-am batut joc, i-am cerut inca unu si apoi a zis ca nu se mai poate pentru ca eu niciodata nu ma voi schimba. mi-a zis in atatea randuri sa incetez cu fazele astea pentru ca nu mai poate nici el suporta si nu am realiza ca poate o sa il pierd candva.nu stiu ce sa cred oare va mai fi ceva si de ce s-a comportat asa.am si eu nevoie de niste opinii s-au sfaturi pentru a face ceva.am constientizez cat de mult i-am gresit si cat imi lipseste dar oare voi mai putea face ceva ca sa il recastig.va rog dati-mi si mie niste sfaturi

Răspuns Câştigător
| Just a kid a răspuns:

Ceva de genu eram si eu.si incerc sa ma schimb.nu pot de tot dar incerc.noi cand neam desp serios nu a fost pentru ca ii reprosamde astea ci pentru ca eu am vruto:-s si pe urma sau complicat treburile.eu tot ce pot e sa iti zic ce am facut eu s daca te ajuta ma bucur:*
au fost chestii mai complicate dar sa extrag doar ce se aseamana cu problema ta. dupa ce mi-a zis ca mereu eu am vrut sa ne desp si ca nu ne mai impkm l-am rugat s m ierte. l-am rugat mult. vreo saptamana si tot nu ma iertat dar pe urma mi-am vazut d viata mea fara el. dupa 2-3 saptamana m-a sunat sa merg la un pr comun.am mers.pe urma mi-a dat msg am vbt toata ziua si urmat zi neam impkt si mi-a zis ca ii pare rau si i-am promis si eu ca am sa ma schimb.
nu te sfatuiesc nici sa il rogi si tu o saptamana ca mine pentru ca am realizat ca nu se merita... dar nici sa rnunti asa.eu zic ca ai putea sai dai un msg in care sa-i zici tot ce simti si ai putea sa-i zici si ca abia acum iti dai seama ce greu e fara el si cat ai gresit si cat il iubesti.nui promite ca te schimbi.nu te va crede.in schimb promite-i ca VEI FACE TOT POSIBILUL SA TE SCHIMBI PTR A NUL PIERDE si ca daca te va ajuta si el si va fi alaturi d tine te vei schimba.
sper ca te-am ajutat:*sa ne zici ce se intampla.ps.daca nu vrea lasa-l vreo 2-3 zile si pe urma zii iar si zii ca e ultima data sa se gandeasca bine, zii ca il iubi mult si daca nu vrea e decizia lui siti pare frt rau:*

7 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Sincer să-ţi spun, mă bucur că a procedat aşa.
Nu meritai atâtea şanse. Eu nu ţi-aş fi acordat atâtea şanse oricât de mult te-aş fi iubit.
Foarte bine a făcut că a pus punct.
Stai singură câteva luni, reflectează mult la toate greşelile şi ai grijă ca pe următorul prieten să nu-l răneşti că de ăsta ţi-ai bătut joc de el destul.
Dacă tot a ieşit din relaţia cu tine şi zici tu că ţii cât de cât la el, măcar o dată, în al 12-lea ceas, gândeşte-te şi la el că lui îi este mult mai bine fără tine decât cu tine.
Spor în următoarea relaţie!

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Eu nu ti-as fi dat atatea sanse, scuza-ma dar ai un caracter insuportabil, sufocant si rece!

Daca e destul de matur ar face bine sa te ignore, iar tu sa te schimbi neaparat ca n-o sa ajungi bine comportandu-te asa cu un om pe care se presupune ca il iubesti!

| marsy a răspuns:

Poate il vei recistiga dar pentru asta el are nevoie de ceva timp. Poate el tine mult la tine daca a incercat sa se apropie de tine pn impacare insa toate pn el au o limita si data aceasta nu te-a iertat. S-a combinat cu o alta fata pn a te face geloasa! Daca i-ai aratat ca-ti pare rau, acum doar trebuie sa astepti impacarea de la el. Daca nu este cazul sa-l dai uitarii!

| andreea_1536 a răspuns:

Si eu am gresit in fata unui baiat, orice om greseste si daca tu ti-ai dat seama ca ai gresit... e destul de important.Ai putea sa ii propui o impacare si sa ii promiti ca te vei comporta altfel, sa iti mai dea o ultima sansa.Bine asta nu inseamna ca trebuie sa te milogesti de el dar ai gresit, ti-ai dat seama si ar putea sa iti mai dea o sansa daca chiar tine la tine(si dac nu e orgolios)succeswinking

| Bella_3622 a răspuns:

Baiatul chiar te-a iubit! Cer este ca nu ai stiut sa apreciezi. Prea tarziu ne dam seama ce mult iubim o persoana. INcearca sa vorbesti cu el, cere-i scuze. Se mai intampla. Poate s-a saturat si el, sa te tot ierte, si nu sa faci mereu la fel. Cere-i scuze, da in asa fel incat sa creada ca iti pare rau. Si nu ii cere nimic la schimb. Spune-i doar ca iti lipseste, si ca nu ii ceri nimic la schimb, ca iti pare rau ca nu ai stiut sa il apreciezi. Se va intoarce el la tine daca va mai simti ceva, si va fi dispus sa te ierte. Si s-a facut cu verisoara lui pentru ca incerca sa iti arate ca nu ii mai pasa de tine. Si de recastigat nu sunt sigura ca vei putea sad. Da nici sa te rogi de el la infinit nu merge, o data de doa ori, si daca nu vrea, las-o balta. Cel mai bine! Sper sa te ajute. Succes!

| Licurici_4986 a răspuns:

Baiatu cam avea dreptate ...cauta cuv afectiune in DEX! roate se invarte va veni si randu tau

| anonim_3952 explică:

Deocamdata nu il caut las doar timpul sa decida astpet sa ma caute eleu i-am spus ca regret si ca datorita lui am inteles ca trebuie sa oferi afectiune ca sa primesti si ca trebuie sa lupti pentru persoana iubita atunci cand o ai.si ca am inteles ca nimeni nu imi poate accepta la nesfarsit fazele de copil de gradinita. i-am spu acum astept si il las si pe el sa se gandeasca nu il pot stresa.astept sa vorbim si sa ma caute el pentru ca consider ca o va face cand va fi pregatit.si atunci vom vorbi mai multe.va multumesc pentru sfaturi:*