| Letaata a întrebat:

Buna!
Astazi am facut sex cu prietenul meu insa prezervativul s-a rupt si a ejaculat in mine, imediat dupa ce am observat acest lucru am fugit urgent la baie si am facut mai multe clisme vaginale. Sunt sanse sa raman gravida sau nu?
Va multumesc anticipat!

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca ai folosit in urma cu 2 saptamani o pastila de-a 2 zi, probabilitatea de a se putea forma o sarcina, teoretic este apreciata ca fiind exclusa. Folosirea unei alte pastile contraceptive in nici un caz nu se poate lua in calcul. Multa sanatate!

| Freya1 a răspuns:

Da sansele sunt foarte mari.Mergi la farmacie si ia pastila de a doua zi.Clismele cum le zici tu nu te ajuta cu nimic sanse sa fi sunt mari

| Letaata explică (pentru Freya1):

Am luat acum 2 saptamani pastila de a doua zi tot din aceasta cauza

| Freya1 a răspuns (pentru Letaata):

Pai asta este o bomba cu hormoni si nu este tare bine sa o mai iei.Trebuia sa aveti mai multa grija. Acuma ori te risti si o iei iar cu toate ca nu e indicat ori te rogi si sper ca nu este nimic, iti iei peste o sapt un test de sarcina si vezi cum ti-a fost norocul

| Emilian65 a răspuns:

Daca erai in perioada fertila, este posibil sa fi ramas gravida.

| cyupaku a răspuns:

Daca esti in perioada fertila este logic sa ramai insarcinata, consulta calendarul

| Octavian81 a răspuns:

1. Am patit si eu sa mki se rupa prezervativul, pentru ca erau de slaba calitate. De atunci m-am invatat minte, si am folosit doar Durex. Nu mi s-a rupt nici unul.
2. Pentru astfel de incidente exista Postinor2 (http://www.anm.ro/_/_PRO/PRO_8348_10.11.15.pdf)
Succes!

Răspuns utilizator avertizat