| ABCDEFGHIJKLM a întrebat:

Am facut sex cu prietenul meu iar cand a iesit din mine sa termine a observat ca s-a rupt prezervativul.
Mentionez ca si-a dat drumul afara.
Ce sanse sunt sa fiu insarcinata?

16 răspunsuri:
| Sara2 a răspuns:

Calculeaza-ti perioada fertila, si ia pilula de urgenta daca erai fertila
sanse sunt pentru ca exista acel lichid care e posibil sa se fi scurs inainte
esti sigura ca nu si-a dat drumul in tine? daca stia ca are prezervativ de ce s-ar fi retras?

| ABCDEFGHIJKLM explică (pentru Sara2):

Si-a dat drumul afara. Pai mereu cand termina iese din mine chiar daca are prezervativ.

| Sara2 a răspuns (pentru ABCDEFGHIJKLM):

Asteapta sa iti vina menstruatia, daca nu vine la timp fa un test pentru linistea ta
daca vine la timp esti ok

| Cosminovici18 a răspuns:

Treaba e clara daca nu si'a dat drumu in tine nu ramai insarcinata

| ABCDEFGHIJKLM explică (pentru Cosminovici18):

Mi-am calculat perioada fertila si asta s-a intamplat in perioada cu cel mai scazut procentaj de instalare a sarcinii.

| Cosminovici18 a răspuns (pentru ABCDEFGHIJKLM):

Inseamna ca nu ramai insarcinata stai fara griji si de acum cand vrei sa mai faci sex cu prietenul tau folositi DUREX cel mai bun prezervativ nici nu se rupe

| ABCDEFGHIJKLM explică (pentru Cosminovici18):

DUREX am folosit. inainte foloseam durex extra-safe dar acum am folosit unul albastru deschis... cred ca era mai subtire.

| Cosminovici18 a răspuns (pentru ABCDEFGHIJKLM):

Pai da ca si Durexurile astea nu's toate la fel

| ABCDEFGHIJKLM explică (pentru Cosminovici18):

Deci nu sunt sanse sa fiu insarcinata?

| Cosminovici18 a răspuns (pentru ABCDEFGHIJKLM):

Nu, si daca tot esti ingrijorata fa un test de sarcina!

| ABCDEFGHIJKLM explică (pentru Cosminovici18):

Pe 2 trebuie sa-mi vina menstruatia, o sa astept pana atunci.

| Cosminovici18 a răspuns (pentru ABCDEFGHIJKLM):

Atunci asteapta pana pe 2

| ABCDEFGHIJKLM explică (pentru Cosminovici18):

Multumesc, m-am mai linistit.

| Cosminovici18 a răspuns (pentru ABCDEFGHIJKLM):

Ma bucur ca ti'am fost de ajutor!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Foarte MICI, aproape inexistente, deoarece prezervativul este tratat/lubrefiat cu o substanţă spermicidă ( cu rolul de a distruge spermatozoizii )!

Deci, chiar dacă ar fi fost vorba de acel lichid preseminal ( foarte puţin cantitativ, o "picătură" ), eventualii spermatozoizi au fost distruşi!

| Ana2618 a răspuns:

Un test te va ajuta! daca nu prea te increzi in ele, de fapt ar trebui sa ai, sau le repeti de vreo 2-3 ori! Sau poti sa mergi la ginecolog! ai grija data viitoare!