| Alinapwp a întrebat:

Astazi mi-am luat de la sex shop un dildo si in seara asta-am masturbat anal pentru ca nu am mai facut asta. In timpul masturbarii ma simteam super bine, dar dupa 2-3 minute dupa ce l-am scos din fund, era putin rosu, putin sange pe el. Cand l-am introdus m-a durut putin, m-am largit dar a intrat si dupa cateva minute avea putin sange pe el... Este ceva periculos? Se poate intampla ceva? (Nu vreau raspunsuri de la copii, va rog) multumesc!

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Ranile in zona anaala trebuie evitate, sunt dureroase, se vindeca foarte greu si este risc mare de infectii.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Poate ai o fisura anala, hemoroizi, intrebarea e ai constipatie desa? cand mergi la wc pe hartie vezi urme de sange? daca durerea presista ai fisura sa sti, bn nu pune viata in pericol dar un timp numai faci asta si astepti sasi treaca ce o fi, fa vaginal ca sigur nu scurge nimic

| corbulalbrosu a răspuns:

Se prea poate sa iti fi provocat niste fisuri anale. Daca sangerezi in continuare va trebui sa ai mare grija de igiena pana la disparitia sangerarii. asa cum a zis si Inquire atentie mare la infectii.

| mihai69 a răspuns:

Igienă perfectă (duș de fiecare dată când folosești toaleta) în zilele următoare, și dacă nu se oprește (sau dacă apar iritații, dureri etc.) mergi la medic.
Din cauza bacteriilor din fecale, zona e predispusă unor infecții destul de urâte în cazul apariției unor răni.
De asemenea, și „jucăria" trebuie spălată și dezinfectată înainte și după fiecare utilizare. De preferat, folosește-o cu prezervativ.

| LoveSleep a răspuns:

Sunt sigur ca se gasea un gentileman sa te ajute, nu era necesar sa dai banii pe asa ceva.

| minrest a răspuns:

Tesuturile alea sunt fine, delica si functioneaza intr-un mediu plin de microbi, asa ca nu e bine sa le soliciti si in alte feluri. Acum zona care sangereaza e expusa la infectii. Ei. si toate miscarile le-ai facut tu, daca era un barbat se misca si cum vroia el. De evitat.

Răspuns utilizator avertizat
| ikMONICA a răspuns:

Cred ca nu trebuiai sa faci asta. Dacă nu erai convinsă că totul va fi bine!!