| anonim_4396 a întrebat:

M-am masturbat si apoi am introdus ceva inantru. Ideea e ca la inceput m-a durut si m-am oprit acolo unde ma durea. cand am mai bagat odata nu ma mai durea, dar nu simteam nici o placere. Care-i faza? p. s: sunt ( sau eram ) virgina.

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

E posibil fie sa fi rupt himenul si sa te fi dezvirginat, fie sa fi bagat acel 'ceva' stramb si sa fi atins un punct sensibil. Nu te astepta sa simti placere de cate ori sau oricum ai baga ceva in vagin. Altfel, toate femeile care folosesc tampoane sau merg la ginecolog ar fi in extaz. Placerea din actul sexual si din masturbare vine, in special, din miscarea du-te-vino a penisului sau, in cazul tau, a obiectului. Te sfatuiesc sa nu iti mai introduci chestii in vagin pentru ca te poti infecta nasol. Chiar daca diverse obiecte par curate, sunt pline de microbi, fericiti cand ajung intr-un mediu propice dezvoltarii. Mai bine ia-ti un vibrator si igienizeaza-l de fiecare data.

16 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Asa se intampla cand nu ai ce face.Banuiesc ca erai virgina, acum nu mai esti, oricum sa nu mai introduci toate prostiile, te poti infecta, e bine sa mergi la un medic pentru un control.

| Sara a răspuns:

Ceva ce? depinde cat de mult si adanc ai bagat, iar faza cu sangele nu e neaparata. faza e ca ti s a dus excitarea. trebuie sa te exciti iarasi si sa incepi de la capat. sigur acel ceva pe care l ai baga mai incolo o sa ti provoace placere nebuneasca.

eileen
| eileen a răspuns:

Mai fata, te plictisesti rau? O carte nu ai sa citesti? Nu ai prieteni cu care sa iesi? Chiar trebuie sa te ranesti singura? Of, nu mai inteleg copiii din ziua de azi...

regis
| regis a răspuns:

Probabil erai virgina. Iar placerea o vei simti probabil cand acel ceva va fi un penis.

| want2bMajestic a răspuns:

Erai virgina...nu mai esti...mute fete dupa c se culca cu baieti se intreaba in sinea lor ca ce a fos asa de palpitant in tot acest act. deci... dupa mai multe partide o sa incepi sa simti si u excitare

| anonim a răspuns:

Probabil ca tocmai ti-ai deschis viitorul.big grinsa fii fericita!

| sergiu25bc a răspuns:

Dar nu ti-ai pus intrebare daca vei avea 1 baiat si te va intreba esti virgina, ce ii vei raspunde? Mai este o vb si anume cand incepi sa ii dai de gust vei cauta precum cauta ursul mierea de albine si o simte de la o mare distanta.

| fany74 a răspuns:

Du-te la ginecolog! culmea ca e plina lumea de baieti care puteau sa bage ce trebuia inauntru si te simteai si bine.vezi sa nu faci si vreo infectie!

| fany74 a răspuns:

Mai bine ia-ti un penis natural.saracii copii! ii invatati de mici cu vibratoare cu prostii...invatatii intai sa faca dragoste sau sex (cum vreti sa spuneti)si cu vibratoare se invata ei singuri dupa...

| Viru$ a răspuns:

Arati chiar asa nasol incat nu ai reusit sa gasesti pe cineva cu care sa ti pierzi virginitatea...pentru un baiat e o onoare sa faca dragoste(sex) cu o fata virgina; si ramai si tu cu o amintire placuta, asa ca ti ai bagat un obiect, cu ce amintire vei ramane...cu siguranta te vei gandi mai incolo.

| sti a răspuns:

Daca esti baiat (virgin, nu virgina) e cam grav

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Let me get it. Ai incercat sa-ti bagi ceva in fund?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci te ai masturbat iar apoi ai introdus ceva inauntru, pai,, cand am mai bagat o data nu ma mai durea" nu mai erai excitata, eu cred ca esti ok nu ti ai pierdut virginitateawinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Care-i faza? Nu mai esti virgina, nu te mai masturba.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Http://www.clopotel.ro/......85-1-.html

mah chiar sunteti cu totul lipsitzi de info :)) nu te dezvirinezi daca te masturbezi bah :))

| adykobra a răspuns:

Buna. Ideea e ca de fiecare data cand mai faci acest lucru sa incerci sa-ti introduci in vagin lucruri mai putin dure si contondente ca sa zic asa happy. totodata ai grija sa le lubrefiezi, intrucat o introducere in vagin a unui lucru nelubrefiat e dureros, pentru ca daca ai facut pana acum dragoste cu cineva sau nu, aduti aminte ca in preludiu exista acea,, udare,, care era benefica atunci cand se introducea penisul. iar daca nu ai facut dragoste pana acum, lasa prostiile astea deoparte cu introducerea in vagin a diferselor obiecte lubrefiate sau ne... si fa-ti un prieten, caci e mai,, sanatos,, insa ai grija si cu el... ca poate nu-i chiar,, sanatos,, happy. imbratisari si spor la treabawinking