| Krysscristinakryss178 a întrebat:

Astazi mi-am pierdut telefonul mobil. Nu e pe abonament, dar ai mei vor sa-mi inchida numarul. Mama a aspus ca ar fi bine sa inchida si telefonul(ca sa nu se poata bucura nimeni de el, indiferent ce cartela ai baga in el). Se poate sa blocheze un telefon ca indiferent ce cartela ai pune in el, sa nu mai mearga? Raspuns urgent va rog! Cel mai bun raspuns primeste funda si va rog scuzati categoria, dar este cea mai discutata...Multumesc anticipat si va rog fara raspunsuri rautacioase.

1 răspuns:
| UbexFlo a răspuns:

Da, se poate.Fiecare telefon are un cod, asa cum are si cartela, pentru a putea fi blocat.happy