| AnnaMtfk a întrebat:

Astăzi prietenul meu s-a despărţit de mine pentru zisa mea cea mai bună prietenă. Eu ştiam de foarte mult timp că el o place pe ea, nici nu eram împreună, dar acum mă gândesc că el doar m'a folosit pentru a ajunge la ea, adică să fie mai aproape. Eu am văzut că ea a fost mult mai fericită azi, dar nu ştiam de ce, poate ei m'au folosit amândoi doar pentru a'mi face rău. Chiar nu ştiu ce să zic, adică am ţinut mult la el, chiar îl iubeam şi încă îl iubesc. Şi la prietena mea am ţinut, chiar o credeam o bună prietenă.

Tot azi m-am certat cu sora mea foarte rău, am luat 2 de 4, am luat bătaie de la 3 fete care m'au bătut pentru că cică dacă nu eram eu, prietena mea şi el erau împreună de mult timp. Astea s'au întâmplat după ce el s+a despărţit de mine.

Ceva sfaturi, ce pot face să ma opresc din plâns, pur şi simplu îmi vine să mă omor! Deci, ce sfaturi?

Răspuns Câştigător
| Komododragosh a răspuns:

Chiar imi pare foarte rau pentru tine, sper din tot sufletul sa-ti revii cat mai repede si in curand. Te inteleg perfect ca e foarte dureros, dar trebuie sa mergi inainte si sa rupi orice legatura cu acesti oameni. Nu se merita sa stai in preajma unor oameni care s-au folosit de tine, sau puteau macar sa te anunte ca voiau sa fie impreuna. Nu te razubuna pe ei bineinteles, dar fii indiferenta cu ei, sa nu-ti mai pese ce anume fac ei. Trebuie sa ai pe cineva drag cu care sa vorbesti, ai putea astfel sa te simti si tu mai bine, mai vesela si sa te incurajeze sa mergi cat mai departe. Meriti multe lucruri frumoase, incearca sa nu mai pui suflet asemenea lucruri, esti o fata grozava si nu ar trebui sa suferi atata! Lucrurile bune vor sosi si la tine, asta e doar o lectie de viata foarte dura care te va face mai puternica pentru viitor. Te inteleg ca acum te simti probabil frustrata, trista, melancolica si probabil si singura, dar gandeste-te la cei dragi tie, gandeste-te ca nu vei fi niciodata singura, ca ai prieteni buni, familire care iti vor fi mereu alaturi tie, si pe viitor draga mea, va sosi un baiat care te va vedea pe tine, pe adevaratul "tu" care sa-ti ofere fericirea si iubirea pe care o doresti si o meriti pe deplin! Trebuie doar sa ai rabdare si sa fii receptiva, sa deschizi ochii si sa uiti de trecutul tau, sa nu incepi sa capeti teama de o alta relatie. Daca soseste un alt baiat, mult mai diferit si mai bun decat fostul tau, atuncea draguto iti sugerez sa-i dai o sansa, caci iubirea adevarata e doar una!
Mult succes iti doresc sper ca te-am ajutat, caci daca nu, poate te-au ajutat altii, caci vad ca ai primit ceva raspunsuri frumoase de la niste oameni sinceri si cu suflet mare.
Oricand mai ai nevoie de o vorba buna sau sfat, trimite mesaj aicia pe TPU, te ajut cu cea mai mare placere!

6 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Iei note mici, in schimb iti arde de relatii amoroase. Sfatul meu este sa te apuci de invatat si sa lasi baietii. Ai timp si de amor, atunci cand vei fi mai coapta la minte. Si inca ceva...nu te mai baga in seama cu toate proastele.

| AnnaMtfk explică (pentru wildthing):

Eu am avut rezultate foarte mari,dar ieri când s-a despărţit de mine, atunci eram praf, nu mai ştiam absolut nimic.

| Analytical a răspuns:

Imi pare rau sincer pentru tine! incerc sa te inteleg, e greu, dureros, distrugator, dar cheer up viata merge inainte! sad cu bune sau cu rele! nu gasesc sfatul potrivit ce ai putea face cu privire la ei! decat sa le doresti tot binele din lume si fi indiferenta! nu te comporta ca si cum ti-ar fi facut un rau, indiferenta doare! iar el, nu te-a meritat si nu te va merita! nu are rost sa suferi dupa unu ca el! sincer! crede-ma sunt atatia baieti care poate te asteapta si au asteptat acest impuls "sa te desparti de acesta"! ai grija de tine, si nu uita ca viata ta nu ti-o face nimeni! tu singura ti-o faci asa cum crezi ca meriti si la cel mai inalt nivel de fericire! fa ceea ce-ti palce si nu-i mai lasa pe altii sa-si vare' nasul in viata ta! iar acea prietena, nu tie prietena! mai bine o ocolesti, vorbesti dar cu masura! cauta prietenii care te iubesc intr-adevar si te vor pe tine pentru ceea ce esti nu doar imitatori! straight face iti multumesc ca ne ceri sfatul si nu te inchizi in tine, te rog sa te linistesti si considera ca ai castigat! pentru ca ai pierdut niste gunoaie in viata ta si ti-au facut un bine prin asta! muah:*

| EvolutionDeejay a răspuns:

Singura problema. pe care o ai si pe care o avem uni dintre noi e ca (suntem prea buni pentru uni ) sfatul meu e ca sa lasi totu de o parte si sa mergi inainte cu capu sus si pe viitor sa ai mai multa grija de tine si nu de cel de langa tine asa in felul asta nu vei avea de suferit. daca u vei avea grija de alti, alti nu vor mai avea grija de tine pentru. ca vezi u lumea e asa in realitate asa se intampla cu uni dintre noi. fi tare si capu sus...happy sper ca ti-am fost de ajutor. Acum tot ce trebuie e sa te linistesti si sa comunici cat mai mult cu cine poti.

| dydux_4837 a răspuns:

Da cam in situatia asta sunt si eu. fostul iubit e cu "cea mai buna prietena" si acum fetele de la scoala ma comenteaza. Si eu vroiam sa ma omor dar am zis ca nu e singurul baiat si o sa-mi gasesc altul care o sa ma iubeasca si haitele alea de la scoala o sa uite de mineoh go on o sa fie bine straight face

| AnnaMtfk explică:

Mulţumesc foarte mult! Mi'aţi fost foarte mult de ajutor. Eu v'aş da fundă la toţi. Şi astăzi o să încerc să'mi repar notele.

Mulţumesc foarte mult! :*