| anna98 a întrebat:

Deci.am nevoie de parerea voastra.Am fost prietena foarte buna cu un coleg de clasa... pot sa spun ca am avut un fel de relatiebig grin. Dupa un timp am ajuns la faza cand am hotarat sa ramanem doar prieteni. Dupa un timp mi-a zis ca el are o iubita.Nu am avut nimica in potriva. dar dupa un timp ea s-a certat cu mine(eu nu stiam care e acea fata cu care s-a cuplat). El s-a luat de mine ca m-am certat cu ea si am ajuns sa nu mai vorbim unul cu altul.La scoala ma priveste zambind(el s-a certat cu fata cu care era)iar daca il observ se uita urat ca si cum i-as fi facut eu ceva.Nu stiu ce sa mai fac... Dati-mi si mie niste sfaturi va ro0ogbig grinhappyChiar eram prieteni apropiati chiar si dupa ce ne-am despartit! Va rao0og ajutati-ma!

9 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Trebuie sa vb deschis cu el, undeva unde sa nu va deranjeze nimeni, si daca ese totul bine si frumos o sa va si cuplati, poate... Dar mai intai vb cu el... Deschis si fara rusine sau alcv de genu. Funda? Plzz

| NoCharachter a răspuns:

Pai, mergi la el si explica-i ca nu ai stiut ca ea este prietena lui. Incercati sa aveti o discutie serioasa. Succes!

| Shawty a răspuns:

Eu cred ca el te place din nou. Acum ca nu mai are prietene are nevoie de tine sa il ajuti s atreaca peste... deci spune-i ca iti pare rau pentru ce s-a intamplat intre ei si asa vedi deveni din nau apropiati poate chiar va si impacati.Ira atunci cand iti zambeste zambeste-i si tu si fa ca acel zambet sa fie cat mai cald.
Succes. Funda?

| Mangoo a răspuns:

Salut...

ai pute sa vorbesti cu el altfel nu va veti putea impaca incearca sa fii deschisa si sa il prinzi intr-o pauza singur...

pa. sper sa reusesti...

| georgyg98 a răspuns:

Incearca sa-i explici ca tu nu ai nici o vina si sa ii explici ce s-a intamplat.

| Denisa_3637 a răspuns:

Pai nu stiu.incearca sa vorbesti cu el.Sa vz ce e in mintea luibig grin. Poate ca el nu vrea sa il vz at cand iti zambeste deoarece nu stie nici el ce e in inima lui si nu stie daca te vrea inapoi ca sa spunem asa!

| UnusualV a răspuns:

Complicata treaba thinking
cred ca ar trebui sa il intrebi ce are, in adevaratul sens al cuvantului, de ce te priveste urat...si sa ii spui intr-un fel si ce ai tu pe suflet, sa nu mai amani de o zi pe alta, sa ii explici ce s-a intamplat. happy

| alina_7878 a răspuns:

Incearca sa vb cu el sa ii explici de ce te-ai certat cu fosta lui prietena sa ii spui ca nu vrei sa pierzi prietenia cu el doar din cauza unei certe prostesii. de fapt ar trebui sa ii spui tot ce ai pe inima iar el va intelege ca intraddevar iti pare rau pentru ce ai facut... sinceritatea ajuta in astfel de probleme big grin

| playstow a răspuns:

Fii putin mai matura si ia hotarari radicale.
trateaza problema cu indiferenta sau gaseste-ti o alta relatie, ca asta e deja ratata. daca insisti atat de mult s-ar putea sa ai o noua dezamagire si intr-un fel vei fi la mana lui.fii ceva mai rationala in ceea ce iti doresti.