| anonim_4396 a întrebat:

ati incercat sa faceti dragoste in timp ce erati pe menstruatie? Si cum a fost? big grin

11 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi face "sex pe ciclu", dar NU este recomandat!

MOTIVE : risc de a se RUPE prezervativul, risc ridicat de a face diverse infecţii, risc de hemoragie, riscul de a păta lenjeria de pat, discomfort/iritaţii locale, etc.

Ca să NU mai vorbim de aspectul dezagreabil al actului sexual...

Dacă tot o faceţi protejat, de ce să nu o faceţi în afara perioadei menstruale?

Toate cele bune.

| corbulalbrosu a răspuns:

Una dintre fostele prietene era inebunita sa faca sex in zilele de menstruatie deoarece avea libidoul cel mai intens exact in acea perioada. Chiar am incercat insa mirosul emanat nu m-a incantat laughing

| kyliejenner a răspuns:

That's just gross.

| Quassaar a răspuns:

După 3-4 luni de abstinenta pe mare, ajungi acasă si sotia este in acea perioada. Ce spuneți, încerci sa faci sex? Eu va spun ca da. fara nici o ezitare...asta daca își dorește si ea. N-am nici cea mai mica problema legata de acest aspect. Daca dorești asta, fa-o dar cu un pic de atenție. In rest sănătate si iubiti-va mult si in orice situație.

| Livelord a răspuns:

Am incercat doar sub menstruatie.
A fost foarte palpitant.

| Bogdan6969 a răspuns:

Eu am facut-o pe stop de nenumarate ori, nu vad care e problemawinking

| Diavolulestefemeie a răspuns (pentru Bogdan6969):

Sunt curioasa cum este, deoarece as încerca și eu! Ar fi fost mult mai bine dacă mi-ar fi răspuns o fata.

| Bianca1001Bia a răspuns (pentru Diavolulestefemeie):

Iti zic eu, am facut'o de...multicele ori ( gura comentarii e viata mea ), sunt ceva riscuri pentru fete, na iti dai seama laughing este foarte interesant, poti incerca, si apoi sa decizi tu daca mai vrei sau nu. Ai libidoul ridicat, si daca o faceti cu prezervativ este mult mai bine, totusi nu iti recomand daca ai o menstruatie abundenta! Bafta! ( in unele cazuri la mine a fost mai placut decat de obicei deoarece era mai multa lubrifiere! )

| Plesca_Petrica_1980 a răspuns:

Eu am facut protejat happy dar se pare ca atunci femeiile cand sunt in perioada de menstruatie sunt foarte doritoare de sexwinking :* am facut si a fost ok happy

| andreicelistet a răspuns:

Cu oralul e mai greu, dar nu imposibil.