| mara220 a întrebat:

Buna, aveți idee cam cat durează reacțiile adverse ale pastilei de a doua zi?(EllaOne)

Răspuns Câştigător
| Together a răspuns:

Reactiile alea adverse nu sunt garantate, in general te poti astepta sa n-ai nimic. Depinde cat ghinion ai, cum interactioneaza cu corpul tau.

Cel mai probabil iti poate afecta un pic ciclul si ar trebui sa se rezolve in vreo 3 luni.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De la 6 la 12 luni, depinzand de impactul care-l are in corpul femeii.
Este totusi o bomba hormonala care omoara instantaneu un ovul fecundat... asdar contine foarte multa "otrava" care iti da peste cap tot sistmul hormonal, pe foarte multe luni cand ciclul menestrual si ovulatia nu mai vin la zilele planificate, venind cu intarzieri de multe zile, cand pot apare dereglari majore in corpul femeii: noduli mamari, chisturi pe ovare, fibroame uterine, tumori samd.
De retinut, toate aceste modificari nu apar peste noapte, ci in timp, cand chisturile pot creste si descoperi peste 1 an ca le ai, sau ca ai noduli la sani si sunt durerosi samd.

| Goete a răspuns:

Pot dura o viata