| anonim_4396 a întrebat:

azi,fix de sf valentin vine unu la mine si face : ai 30 de bani? caut in buzunar si i dau mai mult, iar dupa ma intreaba cum ma cheama, imi multumeste si pleaca.
Iar cand tot ma vedea pe coridor ma intreba buna, ce faci? Dar...colegei mele de banca [b. f. f] ii place de el, dar nu sar opune daca m`as combina cu el, acum nu stiu.nu ma gandesc la asa ceva, sau nici chiar la sentiment reciproc, desi mie imi place putin de el, dar...in finewinking
Ce sa fac pana la urma
F+V

16 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ce baiat destept.
Daca se duce la 10 fete,isi face de-un sandvis si-un suc,ii raman si de troleu!
Normal ca se uita la tine si-ti vorbea,esti o victima perfecta,va sti pe viitor de unde sa ceara bani,cand o sa mai aiba nevoie.
Oricum,de la aruncat bani pana la a intrezari o posibila relatie,e un drum foarte lung,coboara de pe norul pe care te-ai catarat, realitatea e alta, revino-ti!

| DNSK a răspuns (pentru greece12):

Da corect! am si votat rasp tau "inteligent"! dar daca nu-i asa?! si omu chiar avea nevoie de 30 de bani?! eh.nu poti coase o eticheta asa direct doar k instinctu tau iti zice ca ea a fost/e o victima! (sau poate doar vroia sa se bage in seama, de ce sa intreb cum o cheama cand am nevoie de 30 de bani? scopul imi sunt maruntii aia nu numele ei)

| greece12 a răspuns (pentru DNSK):

Si judecata ta e buna, dar uite, cand tu esti in scoala si-ti trebuiesc 30 de bani,te duci la o necunoscuta?
In nici un caz,te duci la colegul X,la colegul Y,la cunoscuti, vreau sa spun, nu la un strain.Asa ca, aia 30 de bani sunt suspecti.Si,nu incerci sa cunosti o fata cerandu-i bani! Nu?!?

| DNSK a răspuns (pentru greece12):

Da! corect! dar cu "dracii" de acum crede-ma k sunt in stare de orice! "ai un ceas?" ii de mult expirata! acum le trebuie nume sa poata cauta pe Facebook!

| greece12 a răspuns (pentru DNSK):

Si uite-asa, cu pasi maruntei ne ducem sus in munti si ne facem ursi, ca nu mai e de trait!laughing

| DNSK a răspuns (pentru greece12):

Nici acolo n-ai liniste! suntem monitorizati prin satelit! acum serios vorbind.ca am luat-o un pic pe aratura(un pic mai mult) vremurile se schimba de la o zi la alta! si uneori parca ti imposibil sa-ti dai seama ce se intampla in capul lor! de ce fac aia si aia? nu's comunist, nu's "mare", dar uneori nu ii inteleg! mna.pe vreme mea...nu era asa.

| greece12 a răspuns (pentru DNSK):

Nici pe vremea mea!
Dar cred ca as putea juca rolul de ursulet foarte bine, cu tot cu satelit!
Stii, prefer sa rad decat sa ma amarasc si sa le vad pe toate in negru!happy

| DNSK a răspuns (pentru greece12):

Ahh.razi u razi harap-alb.si eu rad de ce trebuie' sa rad! k unele ma scot din toti nervii! may.sunt absurd sau? ma dispera intrebarile cu marimile! uai i-as strange de gat! sau intrebarile alea imbecile care se pot afla cu un simplu clic in prietenul meu gugal!

| greece12 a răspuns (pentru DNSK):

Am toate sansele sa ma botez harap visiniu,ca si mie mi se urca sangele in cap destul de des!
Sunt in razboi deschis cu imbecilitati,obscenitati,spam,teme, categorie gresita si tot felul de lucruri din astea, mici si simpatice!
Si continui!happy

| DNSK a răspuns (pentru greece12):

Aa si eu vroiam sa intreb cum reusesti! bine ca n-am intrebat! buh cu categoriile aia nu ma deranjeaza! in schimb "daca ma uit la filme porno pot ramane insarcinata?" pfff! DA! POTI! aia cu marimile.nu aia-i intrebarea suprema in toata ciorba asta de curiozitati puse sub forma de intrebari! si da.prostia ii uneori ok.amuzanta.da uneori.ce-i prea mult ii prea mult

| greece12 a răspuns (pentru DNSK):

Inseamna ca am un curaj nebun!
Pai,din cauza ca raspund cu precadere la Dragoste si Sex, mi s-a acrit, sa stii.Intre intrebarile cu inimi frante,despartiri,flirturi incipiente,teste de sarcina,dimensiuni(voi reveni),vezi impletindu-se dizgratios un server de nu stiu ce,o melodie pe care n-o stie nici mama ei,un Like,un telefon,un anunt matrimonial,niste jocuri pe calculator,nu mai continui ca ma infuriu iar!
Si nu spui nimic o data.
Nu spui nimic de doua ori.
De zece.
De-o suta!
Dar de cate ori n-o sa spui NIMIC?!?
Asa ca,eu vreau sa imi pot pastra sufletul cald si gandul bun si sa raspund DOAR la intrebari legate de Dragoste si Sex,sa deschid frumos categoria si sa fie curata!
E un vis,o utopie,nu?
Si,totusi,nu e.
De sambata seara ma lupt ca un erou,se pare ca dragii de clopotei inteleg totusi,mai greu,dar incep sa priceapa.
Avem un regulament,il respectam.
Cum este cand deschizi o punga cu snacks-uri si gasesti cuie,inauntru? Ei? Scrie snacks-uri,pai vreau snack-uri,nu-mi da cuie ca ne certam!
Legat de dimensiuni,eu pot intelege, de fapt, cred ca sunt capabila sa inteleg cam multe.Sunt copii,vorbesc intre ei si vine smecherul de cartier si da o dimensiune de-i lasa pe toti cu gura cascata!
Si atunci,ce face amaratul ala care Google NU STIE sa foloseasca,pe parinti nu-i intreaba si nici amicii nu-s de incredere,pe tema asta? Simplu,vine si intreaba pe TPU!
Sa nu-i raspund? Ii raspund, il linistesc, il lamuresc si gata!
Smile!happy

| DNSK a răspuns (pentru greece12):

Dap.asa-i! dar raspunzi o data, de 2 ori.da ce-i aici?! am senzatia de deja-vu de 3-4 ori la zi! aceeasi aceeasi intrebare! k energia solara, eoliana, hidroenergia! daca stau bine si ma gandesc si astea au un sfarsit! cat despre punga ta de chipsuri, cea mai tare comparatie! pe cuvant! esti ff geniala! si in acelasi timp ff nervoasa! vb ta de mai sus.trebuie sa zambim k altfel. unde ajugem?! plec la servici.mai vb noi! mi-a facut placere, o zi frumoasa sa ai!

| gygeana a răspuns:

Probabil din cauza prietenei tale ai inceput si u sa ai impresia k iti place, numai modul cum ti-l descrie prietena ta si toate cele le vorbiti voi doua despre el te face sa crezi asta. Cel mia bun sfat nu te combina cu el o sa-it ranesti bff si nu e chiar frumos.Ar trebui sa te oui in locu ei

| breakbad a răspuns:

Esti sigura ca nu iti place de el doar pentru simplu fapt ca il plac si prietenele tale?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sincer mi se pare ca te lua mai mult drept de Banca Nationala, fara suparare.
Daca faptul ca iti ceru sa il imprumuti cu 30 de bani si te saluta te trimite cu gandul la o combinare, eu zic sa faci niste sport, ca sa se calmeze hormoneii din tine.

| Naomi16 a răspuns:

Pai e bff tau.Eu am trecut prin ce ar putea trece bff tau daca tu te-ai combina cu el.
Eram chiar pe la inceputul anului si prietena mea cea mai buna a fost admisa la bal.Iar un baiat,un organizator,imi placea foarte mult,si i-am spus prietenei mele.El se simtea atras de prietena mea si ea mi-a spus daca ar fi o problema daca m-as combina cu el si eu am spus mai mult din politete si pentru ca nu as fi vrut sa-mi stric prietenia cu ea, ca nu, nu ma supar.Cand am vazut relatia celor 2 pe fb simteam ca turbez si nu mai puteam.La scoala incepeam sa devin ironica cu ea,sa o iau in ras,sa nu o mai bag in seama,sa ma prefac ca nu o vad,am scos-o de la sister pe fb, la ore nu o mai ajutam, nu nimic.am devenit ca 2 straine.si acum chiar daca s-a despartit de el.prietenia nu mai este aceeasi.
Sfatul meu este sa nu te combini, poti sa gasesti altul care nu o sa-i placa si ei.Chiar daca ea spune ca nu este nici o problema, adevarul ca ea in sinea se simte distrusa.