| crissa20 a întrebat:

azi m-am despartit de prietenul meu cu care eram de doi ani si nu stiu ce sa fac sa nu mai fiu tristasad nu vreau sa ma mai gandesc la impacare deoarece mi-a adresat niste cuvinte jignitoare...ce as putea face sa-l uit si sa nu ma mai gandesc la el? astept sfaturi, pareri, orice:* (am povestit la o intrebare anterioara mai multe despre el si relatia noastra) Azi am incercat sa vorbesc cu el despre impacare si m-a facut nesimtita si ca il mint mereu ca nu meritam un baiat ca el si chestii din astea si din acest motiv nu vreau sa mai aud de el, dar in acelasi timp il iubesc si mi-e greu fara elsad ce as putea face in situatia asta? multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| bogdan72 a răspuns:

E greu sa uiti. Mie mi se pare mai simplu sa exprimi tot ce te apasa prin arta. Poti sa scrii poezie, poti sa pictezi, sa scrii sau sa canti muzica. Ceva in care sa te regasesti, ceva prin care sa te eliberezi. Descarcand din sentimentele apasatoare iti va trece de el de la sine. Sincer, eu nu cred ca poti sa il uiti pur si simplu daca faci altceva, cel putin nu cand ramai singura (spre exemplu noaptea inainte sa adormi).

5 răspunsuri:
| Anonima264 a răspuns:

Ca sa il uiti uite cateva sfaturi:
-Stai cu prietenii
-Distreaza-te
-Relaxeaza-te
-Plimbate...
Sper ca tiau fost de ajutor sfaturile!
Trebuie sa il uiti chiar daca deocamdata tie greu de el, nu merita sa te gandesti la el!

| NotToday a răspuns:

Iesi cu prietenii, fa sport, citeste o carte. Fa tot timpul ceva...

| Paul321 a răspuns:

Sa te comporti altfel decat ai facut-o pana acum.Adica aspectul fizic si spiritual:sport, distractie nu ai timp de pierdut esti tanara si ai viitorul in fata! Bafta!

| Lilianalili a răspuns:

De fiecare data cand m-am despartit de cineva am schimbat radical totul, si asta m-a ajutat de exemplu, muzica pe care o ascultam grupul de prieteni, m-am apucat de editare foto si multe altele. Muzica m-a ajutat foarte mult. Am incercat sa fac lucruri noi, total noi, care sa-mi distraga atentia de la ce a fost.

| florin3la a răspuns:

Iesi si distreaza-te...fa ceva care sa te faca sa il uiti...dar nu te intoarce la el mai ales dupa cuvintele care le-a spus straight face