| Valywashere a întrebat:

Prietenul meu s-a despartit de mine pentru ca mereu ne certam. Aseara l-am contactat si l-am intreabat daca e okay si a spus ca nu este okay si are nevoie de timp sa se gandeasca daca o sa mai fim din nou impreuna pentru ca ii este frica ca relatia nu va mai fi la fel. Sunt foarte trista si toata ziua ma gandesc la el si plang pentru ca il iubesc si nu vreau sa-l pierd. Credeti ca se va intoarce din nou la mine sau macar ma mai iubeste? Am nevoie de ajutorul vostru sad. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Doarunaltutilizator a răspuns:

Acorda-i timp sa se linisteasca daca o sa-i trimiti continuu mesaje disperate de impacare nu o sa rezolve nimic,lasa-l sa se linisteasca,sa fie mai bine,sa gandeasca bine la ce decizie sa ia iar tu sa nu mai fii asa de agitata totul o sa fie bine,numai fi trista incearca sa te inveselesti asta va trece curand, acorda-i putin spatiu si o sa vrea sa se impace cu tine cand nu va mai suporta sa stea la distanta de tine, sigur mai simte ceva pentru tine altfel ti-ar fi dat papuci fara alte discutii, apoi va cereti scuze reciproc pormiteti ca nimeni si nimic nu o sa mai intervina intre voi si cu timpul asta nu o sa se mai intample, se spune ca din greseli inveti.
Sper ca te-am ajutat.
Toate cele bune.
Nu te supara ca intreb dar care este motivul pentru care v-ati certat? intreb din curiozitate.

| Valywashere explică (pentru Doarunaltutilizator):

Multumesc mult! Si el a hotarat ca are nevoie de o pauza pentru ca mereu ne ceartam si certurile astea ne raneau pe amandoi.

| Doarunaltutilizator a răspuns (pentru Valywashere):

Inteleg pai cu placere.

40 răspunsuri:
| R0R0 a răspuns:

Da-i timp si iti va oferii si el raspunsurile la intrebarile tale.

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Ce sfatuitoare te-ai facut tu, de cand esti undercover esti implicata si serioasa, imi place. Asa da!

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

De cand Flori a plecat, vorbesti cu mine.

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Bwuahahahaha, nu stiu de unde ai dedus tu asta! Nu am mai dat de tine si d-aia nu te-am mai ''abordat'', chiar nu te-am mai vazut, de ce spui asta?

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu am mai vorbit de mult.Mi se parea ciudat. Nu stiu... Poate e din cauza mea. Sunt cam ametita in seara asta. (si nu, nu am baut)

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Mai e pana se insereaza, e vara. De la 10 incolo putem spune ca a venit seara/

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

Cum vrei tu sa ii zici.
Oricum nu stau super-mult treaza. De la 10 eu citesc.

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

De la 10? Chiar atata pasiune pui pentru carte, daca te apuci de ea chiar si cand esti ametita? De apreciat, daca tu zici ca asa te relaxezi.

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

O sa imi treaca ameteala. M-ai tii minte ca am pus acum ceva timp o intrebare. Daca ma priveste cineva prea insistent, mi se face rau. Asta am patit si acum. Cred ca ma voi ascunde intr-o pestera.

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Tu cred ca ai primit un mare deochi, altfel nu pot descrie ce patesti tu. Super-ciudat, pe mine unul ma enerveaza privirile asupra mea prea insistente, incerc sa le ignor.

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

Și eu, crede-ma, chiar o fac. Dar nu le pot zice sa nu se mai holbeze.

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Arunca-le un potop de injuraturi!

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu injur.

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Metaforic vorbind/

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

Crezi ca o sa ii opreasca?

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Habar nu am, avatarul cu pumn iti trebuie, ti-l imprumut daca poti sa rezolvi ceva, sau... revolverele ti-ar ajunge?

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

Mi-ar ajunge laughing
Iau gloantele din username si plec.

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Ti-ar ajunge pentru totdeauna, dar alta e problema, daca un baiat se uita frumos la tine, l-ai impusca si pe el?

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

Toti se uita frumos, Adi! Nu sar pe mine. Doar se uita ....frumos!

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Nu ai motiv de frustrare, atunci!

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

Ba da.
Mi se face rau.Nu e suficient?

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Depinde acum si cu duiosia cu care te priveste!

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

Hai sa nu ii zicem "duiosie".
Sunt obisnuita deja. Spune-mi tu, ca si baiat, cum poti privi insistent o fata desi vezi ca ea incearca sa nu te bage in seama?

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

M-ai blocat aici rolling on the floor)))

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

Știu. tongue

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Drimmero):

Tu cate raspunsuri ai sterse gogule?

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

268, sunt putine/
Tu?

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Drimmero):

Pe asta doar 100 laughing.

| Doarunaltutilizator a răspuns (pentru R0R0):

Da chiar ce s-a intamplat cu Florentina? n-am mai dat de ea de ceva vreme cred ca de mai bine de o saptamana, intreb din curiozitate.

| R0R0 a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Cred ca e in vacanta.

| Doarunaltutilizator a răspuns (pentru R0R0):

Ma rog.

| WaterDrop a răspuns:

Daca ai fi scris si motivul despartirii, poate ai fi putut primi niste sfaturi bune si nu doar persoanele acestea fara ocupatie care iti spameaza intrebarea.Pe viitor gandeste`te ca nu putem sa ghicim motivul.Nu mai respirati degeaba.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Multumesc mult pentru funda.
Ma bucur ca te-am ajutat.

| Axys a răspuns:

Ar trebui sa va intalniti sa i spui ce simti... si banuiesc ca de asta are si el nevoie. incerca kiss

| UnBroken2016 a răspuns:

De ce s-ar intoarce la tine ca sa continuati certurile? Daca are ceva in cap o sa caute o fata normala.

| AlecCusca a răspuns:

Poate s a despartit de tine pentru alta si dupa nu i a mers cu ea nu ti as recomanda

| Andreea150203 a răspuns:

Nu-ti fa griji, ofera-i timp, poate in viata lui e o dezordine totala si are nevoie de putin timp singur pentru as ordona viata. Cred ca se v-a intoarce la tine, doar are nevoie de putin timp.
P.S. : Iar daca nu se intoarce, stai calma, cel potrivit e pus de-o parte si pentru tine. Sper ca esti bine, pupici. happyhappy

| Deniq06 a răspuns:

Hei, si eu trec de foarte multe ori prin asta, si am ajuns sa ma comport exact ca el. Daca el vede ca esti prea "legata" de el o sa fie indiferent, dar daca ii arati ca poti trai si fara el, chiar daca poate nu e asa, o sa se tina el de tine, ti o spun din propria mea experienta avand o relatie de aproape 1 an jumate.
Incearca sa vorbesti cu el lucruri ce nu tin de relatie, incearca sa razi cu el, si incearca sa l faci cat mai mult sa rada.
Sper ca te am ajutat, mult succes :*