| Aleeecs a întrebat:

Azi-noapte am visat ca prietena mea cea mai buna facuse sex cu iubitul meu, iar eu i-am prins! ce inseamnasad?

3 răspunsuri:
| raspunz a răspuns:

Visele nu au practic nicio semnificație, de obicei nu sunt legate de întâmplări reale. Poate te-ai gândit în zilele anterioare la prietena ta și la iubitul tău mai mult.
Pe de altă parte unii psihanaliști susțin că au legătură cu subconștientul. Este posibil să simți o anumită nesiguranță legată de tine însăți, care să te facă să visezi că iubitul te înșală. De asemenea esteposibil să o apreciezi pe prietena ta pentru ceva, frumusețe, comportament sociabil, chestii de genul ăsta și la nivel de subconștient să te temi ca prietenul tău să nu ajungă să o placă pe ea.
Partea bună e că nu are nicio legătură cu realitatea, prietenul tău n-are treabă cu fata aia, e doar o chestie dintr-un vis.

| Sara2 a răspuns:

E doar un vis relaxeaza-te, daca tu ai incredere in el, si se poarta frumos cu tine si te respecta nu ai de ce sa iti faci griji