| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna cind 2 persoane viseaza acelasi vis, in aceeasi noapte, cu aceleasi detalii ambii? P.S. am visat eu si iubitul meu.

21 răspunsuri:
| Papusik a răspuns:

Ce dragut :X:X:X:

| MishikiCrisy a răspuns:

Ca e o legatura intre ei si se iubesc foarte mult.winking Bravo tie! :*

| Criiistinutsa a răspuns:

Ce ati visat mai exact?

| Possible a răspuns (pentru Criiistinutsa):

Eram eu intr-o casa pe care nu o cunosteam, si ma certasem cu el (prietenul meu) el plecase, dupa care venise un barbat care vru sa ma violeze, sa ma duca cu el.Nu-mi aduc aminte ft bine, da ma vad tipind si prietenul meu intorcindu-se ma salveaza.Cam asa.

| vitbsk a răspuns (pentru Possible):

Ca să o dăm pe faţă : 1. visele sau nălucirile pot fi şi de la diavol ca să-l prostească pe om, sau să-l inducă în eroare.
2. Coşmarurile sunt reprezentări ale fobiilor aflate în subconştient
3. Nu crezi că e cam răspândită în ziua de azi povestea supereroului care-şi salvează iubita. Ori prietenul tău cunoscându-ţi bine starea de spirit şi temerile, nu crezi oare că el a intuit deznodământul visului?

| ChuckNorris42 a răspuns (pentru vitbsk):

Hahaha, naluciri de la diavol rolling on the floor SERIOS?! Visele sunt proiectii ale subconstientului, care se manifesta mai intens in timpul somnului cu REM, atat! Te rog, daca vrei sa dai astfel de raspunsuri, du-te la categoria,, religie".

| vitbsk a răspuns (pentru ChuckNorris42):

Omule, am dat răspunsul ăsta pentru că poate ea credea că e ceva mistic, "telepatic", "predestinat" în faptul că prietenul ei ştia finalul visului.
Merci pentru sfaturi pe viitor încerc să ţin cont de ele, dar, ca să nu lăsăm problema în aer, din patericul egiptean :
"Au venit fraţi la avva Antonie ca să-i spună ce năluci văzuseră şi să afle de la el dacă sunt adevărate sau de la demoni. Şi aveau ei un măgar, care a murit pe drum. Şi când au ajuns la bătrân, luându-le-o înainte le-a spus: cum v-a murit măgăruşul pe drum? Iar ei i-au zis: de unde ştii, părinte? – Demonii mi-au arătat. Iar ei: pentru asta am şi venit să te întrebăm, că avem vedenii, şi adesea sunt adevărate, nu cumva să ne rătăcim. Şi i-a încredinţat bătrânul din pilda cu măgarul că sunt de la diavol."
Scuze că am postat aici, sau dacă am deranjat pe cineva cu postarea asta.

| Possible a răspuns (pentru vitbsk):

Nu are cum sa fie vreo predestinare ceva happy Sunt vise foarte stranii. Cele care le visam reciproc.Am vazut de multe ori o cladire foarte inalta si parasita in care stateam cu el pe acoperis, sunt niste vise foarte ciudate, pe care inca nu am reusit sa le inteleg nici eu, nici el.

| vitbsk a răspuns (pentru Possible):

"Nu are cum sa fie vreo predestinare ceva "
Phew, mă bucur că ai ajuns la concluzia asta, predestinarea nu există, altfel nu am mai fi răspunzători pentru acţiunile noastre.Nici măcar gemenii nu gândesc la fel...

| Dr3yga20 a răspuns:

Inseamna ca iubitul tau te-a mintit ca sa te faca sa te simti mai bine. Niciodata nu poti sa ai acelasi vis ca si altcineva. Singurele legaturi sunt cosmarurile in care cazi intr-o graopa fara sfarsit si daca aveti aceleasi fobii. Altfel cred ca a visat ceva pe acolo dar a mai bagat de la el ca sa fi tu fericita.

| Possible a răspuns (pentru Dr3yga20):

Despre ce minciuna merge vorba, daca eu am inceput sa'i povestesc ce-am visat, si el cand a auzit mi-a continuat visul cu cuvintele lui.

| Dr3yga20 a răspuns (pentru Possible):

Nu am zis cai minciuna, dar oameni nu viseaza niciodata acelasi vis. Asta ca semana putin, e din cauza ca amanduora vi s-a intamplat ceva de genul probabil tot impreuna. Sti si tu ca-i adevarat...

| Th3RiP a răspuns (pentru Dr3yga20):

Nu mai tot mintii aici este posibil desii se intampla cam odata in viata si nu la oricine cum esti u daca nu tii s-a intamplat ghinion nu trebuie sa comentezi u ca minte el nu ai deunde sa stii si nu e bine sa iti dai cu presupusul ca poate din cauza spuselor tale aici ei se pot despartii... straight face

| Dr3yga20 a răspuns (pentru Th3RiP):

Doamne, dar nu am vrut sa aprind pe cineva, nici macar nu ma refeream la subiect. Am zis doar ca statistic nu este posibil ca 2 persoane sa aiba acelasi vis si ca probabil doar au visat ceva cat de cat asemanator... Nu ma intereseaza absolut deloc cum au visat ei. Nu am intentia sa despart pe nimeni, sunteti chiar asa de dusi?

| Th3RiP a răspuns (pentru Dr3yga20):

Mda nu mia convenit pentru ca daca ar exista statistici ai vedea si u adevarul... dar faza a fost prin fraza:"Inseamna ca iubitul tau te-a mintit" prin aceasta fraza injosesti barbatii ca u nu ai deunde sa stii daca a mintit sau nu...

| AurashEsl a răspuns (pentru Dr3yga20):

Daca nu sti sa raspunzi la intrebare stai in banca ta si nu da raspunsuri aiurea. Se poate sa ai acelasi vis ca si altcineva. Unde nu sti nu te mai baga

| AurashEsl a răspuns (pentru Dr3yga20):

Esti prea prost/proasta.

| ramonika125 a răspuns:

Asta e cel mai frumos lucru pe care l-am auzit :*:*:*:*:

| Edy0Edy a răspuns:

Cine a adus prima data vorba de vis? Daca i-ai spus visul si dupa aia el sau tu ai spus: "da si eu am visat la fel" e clar ca unul dintre voi minte.

| Covalenco_Pavel_1988 a răspuns:

Am visat si eu ceva de asa gen. insa lanoi visele nu sunt identice, doar sensul e acelasi. Daca cineva intr-adevar cunoste bine aces domeniu mear fi ft interesant sa aflu ce inseamna ///

| AgnesKu a răspuns:

Jung spunea ca prietenii apropiati sau membrii ai aceleasi familii, indeosebi sot si sotie sau parinti si copii pot visa acelasi vis, fara ca mai iniante sa fi vorbit unul cu altul. Visul nu este de obicei transparent, ci simbolic si pitoresc. Si nu o sa gasesti aici raspuns, cu siguranta laughing