| Marina94 a întrebat:

Azi un amic m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el. Eu l-am refuzat spunandu-i ca imi place alt baiat. Credeti ca peste ceva timp o sa mai insiste cu asta? Si inca ceva: imi este un pic teama ca acum daca l-am refuzat o sa fie mai rece cu mine. Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| xCarolina a răspuns:

Daca iti respecta sentimentele, nu va mai insista stiind ca tu nu esti interesata si i-ai spus asta clar. Oricum, daca mai mentioneaza ceva de acest subiect, cel mai bine e sa ii spui, cat de delicat poti, ca inima ta apartine altui baiat si ca tu consideri ca lucrul acesta va ramane asa mult timp de acum incolo. Daca va fi mai rece, este randul tau sa intelegi.E ranit si sa fie in preajma ta i-ar accentua suferinta.Inearca sa te gandesti la el, se va simti incomod langa tine.Probabil va alege sa pastreze o anumita distanta pana cand reuseste sa isi mai revina din punct de vede emotional, ceea ce e perfect normal.

1 răspuns:
| carlaa1 a răspuns:

Probabil ca nu o sa mai insiste, dar relatia dintre voi nu va mai fi aceeasi niciodata...pentru ca eu sunt de parere ca doi oameni nu pot fii prieteni din moment ce unul vrea mai mult de la celalalt.Acum veti pica in extrema, ori veti si impreuna, ori nu veti mai vorbi nu exista cale de mijloc