| anonim_4396 a întrebat:

baiatul de care imi place a plecat inapoi la el in oras, dupa ce ne-am intalnit, ne-am sarutat etc...nu stiu ce sa cred despre el, sa ma ajute cineva!

Nu suntem impreuna, dar chiar il plac...si nu inteleg; a asteptat o gramada de timp sa-mi zica te iubesc, mi-a zis intr-un final in ultima zi petrecuta cu mine, apoi imi zice ca vom lua o pauza, ce sa cred? El este din alt oras, oare e prea mutl pentru el sa intretina o relatie la distanta din nou(am fost impreuna in trecut)? Plus ca nu a mai intrat pe mess de cand a plecat de la mine din oras. el intra tot timpul pe calculator. Mi-e rica daca a patit ceva, sunt confuza, plang intruna si nu mai stiu ce sa cred! Help plss!

3 răspunsuri:
| SweetSecrets a răspuns:

Nu e greu sa intretii o relatie la distanta,insa dezavantajul este ca nu va puteti vedea decat ocazional,vorbiti doar la telefonsad si probabil el si-ar dori sa te vada zilnic,sa iesiti impreuna,sa te sarute etclove struck
Incearca sa-l suni,si daca iti raspunde ii spui ca tu ai vrea sa fiti impreuna,ca pentru tine nu conteaza cativa km departare ci faptul ca tu tii la elhappy si nu ai vrea sa luati o pauzabatting eyelashes.
Daca nu iti raspunde si nici pe mess nu mai intra mai exista posibilitatea sa te evite[desi nu cred]. Incearca detectorul de invisible sa vezi daca el e pe mess[asta mi-a venit pe momentbatting eyelashes].
Pune un prieten de-al lui sa ia legatura cu el si sa ii spuna ca ti-e dor de el si ca vrei sa vorbitiwinking, sau trimite-i un msj pe fb sau mess in care ii intrebi''Ce mai faci:*. Suna-ma sa vb ceva importanthappy''.
P.S. Nu a patit nimichappy, fii mai optimista si gandeste pozitiv:*!

| ღღDέDέEBчέiiiBiiiღღ a răspuns:

Pai si eu am o relatie la distanta nu stiu ce sa crezi dar unii baieti se folosesc de tine si dupa aia te lasa singura sa suferi lor le este foarte usor sa iti/ne ( adica tuturor fetelor )"adio,, dar ei nu stiu cum e sa iubesti cu adevarat... uite un sfat suna-l daca ai nr lui de tel. daca nu uital stai o zi stai doua dar nu mai merge asa trabuie macar sa se intereseze de tine, treci peste daca trece prea mult timp. SFATUL MEU: daca nu ia legatura cu tine mult pre mult timp atunci treci peste dar daca nu pot face asta nu te mai gindi la ce e mai rau FII POZITIVA ca cu NEGATIVITATEA se pot intimpla lucruri neplacute...:dwinking

| bety18 a răspuns:

Probabil si el tine la tine, incearca sa nu te mai gandesti la ce este mai rau.Incearca sa il suni sa iei legatura cu el intr-un felwinking si incearca sa discuti cu el despre asta... ca tu ai vrea sa ai o relatie cu el, chiar daca sunteti departe unul de celalalt.si poate se va rezolva totulwinking